• |
ide | kryesore

Sarri anulon stërvitjen e Lazios në vigjilje të sfidës me Milan: ja çfarë po ndodh në Formello

Sport
SarriTrajneri i Lazios, Maurizio Sarri, ka anuluar seancën stërvitore të mëngjesit. Arsyeja mund të gjurmohet në darkën e një dite më parë, ku ekipi kërkoi pak lehtësi për të rikuperuar energjinë fizike dhe mendore.

ANULOHET SEANCA STËRVITORE E MENGJESIT

Të mrëkurën në mbrëmje, Sarri e çoi ekipin në një restorant në Formello, një mbrëmje me ushqim të mirë dhe relaks. Trajneri pa që ekipi në Firence ishte i rraskapitur, si fizikisht ashtu edhe mendërisht. E për këtë arsye i dhuroi ekipit të tij një mbrëmje bisedash dhe të qeshurash. Asnjë fjalim zyrtar, në fakt Sarri bëri shaka me italianët e grup dhe të gjithë shkuan në shtëpi në orën 22.30. Skuadra kishte kërkuar pak lehtësi për të rikuperuar energjinë dhe për të shkarkuar toksinat e grumbulluara në javët e fundit, në të cilat luajntën çdo 3 ditë.

Lexo më tejTare nuk është më, Lotito i kthehet ashpër teknikut Sarri: “Mjaft me alibi, merkato nuk ka lidhje”

Përveç darkës, trajneri i bardhekaltërve anuloi edhe stërvitjen e mëngjesit të së enjtes dhe skuadra do u grumbullua pasditen e djeshme për seancën finale ku mungonin ende Patric dhe Rovella, të dëmtuar. Nga skuadra Primavera u bashkuan Ruggeri dhe Milani. Sonte është ndeshja delikate me Milan dhe të martën Bayern Munich, dy sfida themelore që mund të dekretojnë rënien apo rilindjen e kryeqytetasve.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *