• |
ide | kryesore

“Nuk dërgojmë trupat tanë në Ukrainë”, Scholz dhe Sanchez kundër idesë së Macron

Lajme, PlanetKancelari Olaf Scholz ka thënë se nuk do të dërgojë trupa në Ukrainë.

“Ne nuk do të dërgojmë trupat tona në Ukrainë. Ne riafirmuam se vendet tona të NATO-s nuk do të bëhen pjesë e drejtpërdrejtë e këtij konflikti, ne nuk do të dërgojmë trupa në Ukrainë dhe do të bëjmë gjithçka për të parandaluar këtë lloj evolucioni”, tha Scholz.

Në këtë mënyrë, Berlini zyrtar i thotë jo hipotezës së Emmanuel Macron gjatë ditëve të fundit, për të dërguar trupat e NATO-s në vijën e frontit.

Lufta në Ukrainë, megjithatë, do të përfundojë ditën kur Putini të tërheqë trupat e tij, por ai do ta bëjë këtë vetëm nëse e kupton se nuk mund të përparojë më në Ukrainë dhe për këtë mbështetja jonë është thelbësore. Jam mirënjohës që shumë liderë evropianë kanë forcuar apeli tonë për të parandaluar që Ukraina të mbetet pa municion”, shtoi ai.

Edhe kryeministri spanjoll Pedro Sanchez, pas takimit me Scholz e ka mohuar kategorikisht një përballje direkte me trupat e Vladimir Putin në terren.4 Comments

 1. Mokron bythqimi trimi!? Ty nuk te dun francezet, apo do cosh vjetnamezet?
  Aleksi qi taon, bashkohu dhe ti, se per gjo tjeter nuk je.

 2. SOT KA KALUAR KOHA TE KOMENTOSH PER DICKA TE MIR PASI PO KOPIOHEN PER TE DIKTUAR MUNDESI ,NDERKOH QE SISTEM JETE ESHTE PADREJTESIJA INTERESE thotë:

  NESE SOT PRETENDOSH TE KESHILLOSH PER MIR DHE NDALOSH NGA E KEQA NDERSA E KEQA KA ARRIT KULMIN , PADREJTESIJA SISTEM JETE KU ME TER FUNQIN NE CDO KUPTIM GRUPI INTERESAVE ,KAN BER PERPJEKJE PER SUNDIM APSOLUT KJO SKA VLER ,DHE EFEKT ,PASI ,NUK KA ASNJE TREGUES SE ATO PO BINDEN NDRYSHOJN PRANOJN NJELLOJ SI PER VETEN TE GJITH DHE RREFUZOJN NJEJT,KJO NUK EKZITON ,MOMENTALISHT,VETEM SE PO DIKTOJN SERVIJOJN NE CDO MOMENT GJININ NJERZORE ME TER FUQIN NE CDO FORM SE SI MUND TE GJEJN DERI NE PIKEN E FUNDIT ,EKZISTENCEN APSOLUTE TE SUNDIMIT DUKE I PERMBYSUR TE GJITH, PER KETO TASHME SKA ME SHPETIM PASI MOREN VETEM MESAZHIN HYJNOR MOMENT PAS MOMENTI SI PERGJEGJSI QE KEMI DITURIN ,POR JO TJU TREGOHEN IDE QE NGA TE KUNDERTAT E TYRE TE PERFITOJN ,NGA CDO PIKPAMJE ,KETE ENDERR SDO TA SHOHIN PASI ZOTI MADHERISHEM I CAKTUAR KUFIT NE CDO KUPTIM HAKUN DO TJUA JAPIN ZOTI PASI E KA GARANTU ,DHE NJERZIT ATEHER KUR TE JET VULLNETI ZOTIT ANDEJ NGA SDO TA IMAGJINONI ,,, PASI AI ESHTE ME I GJITHPUSHTETSHMI ME I URTI ME I DREJTI ME I MESHIRSHMI SE NE DHE ME NDESHKUESI SE NE ME HAK KUNDER ZULLUMQAREVE KUSH NUK JEP HAKUN ESHT VET ZOTI AI QE I JEP DAJAKUN SEJCILIT ME HAK KUR FJALA MIR SIC FLITET NUK DEGJAHET NUK PRANOHET NUK VEPROHET SIC KA THEN ZOTI BOTNAVE ,CDO CESHTJE I PERKET ZOTIT MBI ROPT E TIJE ASKUSH NGA NJERZIT E THJESHT NUK ORJENTON SHKATRRIMIN NJEKOHESIST AS DHE TE MARR PERSIPER MEKATET E MEKATAREVE ,PER MUNDESIN ,UN ZGJOLLA VETEM FJALEN E MIRE POR EDHE KJO KA MAS KUFI ,NUK KA TREGUS ZHVILLIMI QE JU IVLERSUT PRANUT APO ZHVILLUT ,KY ESHTE KUFIRI MASES HAKUT NUK JAM SI JU DHE NUK BEHEM SI JU KAM FRIK VETEM ZOTIN DHE ZGJOLLA VETEM ATE SHPETIMIN , JO JUVE HUMBJEN

 3. UNE MENDOJ SE KETA SHKERDHATAT GENJEJNE

  PO GENJYEN, POPULLI TE NGRIHET E TUA QIJE ROPT SI FIS KOMPLET

  PASARDHES TE HITLERIT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *