• |
ide | kryesore

Hapet testamenti i Matthew Perry, ja kë përjashton nga trashëgimia

Paparazzi, SliderDetajet e testamentit dhe pasurisë së Matthew Perry janë zbuluar pesë muaj pasi aktori u nda nga jeta.

Sipas dokumenteve të siguruara nga Page Six, aktori i “Friends” emëroi Lisa Ferguson dhe Robin Ruzan për të bashkëekzekutuar pasurinë e tij prej 1 milion dollarësh në Trustin e tij Alvy Singer Living Trust, të cilin rastësisht e quajti sipas personazhit “Annie Hall” të Woody Allen.

Në deklaratën e krijuar në vitin 2009, Matthew listoi babanë e tij, John Perry, dhe nënën, Suzanne Morrison, si përfitues të testamentit të tij së bashku me gjysmëvëllanë e tij, Caitlin Morrison dhe ish të dashurën Rachel Dunn.

Në atë kohë, aktori i “Fools Rush In” tregoi në testamentin e tij se çdo fëmijë që ai kishte nuk do të kishte të drejtë të hynte në pasurinë e tij. Ai nuk pati fëmijë. Sipas dosjes, ai mbante 1,030,000 dollarë në pronë personale “jo kufizuar në bizhuteri, mobilje dhe orendi, vepra arti dhe automobila”.

Ferguson do të paraqitet i vetëm në sallën e gjyqit Superior të Los Anxhelosit më 10 prill për një dëgjim të testamentit pasi Ruzan u largua nga bashkëekzekutimi i besimit më 4 mars. Ruzan ishte një producent ekzekutiv i serialit televiziv “Celebrity Liar” kur Matthew bëri një paraqitje të ftuar në shfaqje në vitin 2010.

Aktori i “17 Again” u gjet i vdekur në jakuzzin e shtëpisë së tij Pacific Palisades, Kaliforni, më 28 tetor 2023, në moshën 54-vjeçare. Një raport i mjekut nga Zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut LA zbuloi se ai ndërroi jetë nga “efektet akute të ketaminës” dhe e konsideroi vdeekjen e tij si aksidentale./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *