• |
ide | kryesore

Cancelo, zbulimi tronditës në Spanjë: karriera e lojtarit rrezikohet nga problemi i rëndë kardiak

Sport
CanceloJoao Cancelo ishte një nga protagonistët e mëdhenj të fitores së Barcelonës në ndeshjen e kthimit të 1/8 të Champions League ndaj Napolit. Mbrojtësi portugez, autor i një goli dhe i shumë lojërave sublime kundër napolitanëve, ka spikatur si një nga më të mirët e ekipit të tij në këtë sezon jo shumë mbresëlënës për katalanasit. Cancelo mbi të gjitha ka qenë një titullar i përhershëm pas dëmtimit që mbylli para kohe sezonin e Balde.

Pas paraqitjes së shkëlqyer në Champions League, praktikisht të gjithë prisnin konfirmimin e tij për ndeshjen e shumëpritur që i priste Blaugranat të dielën, kundër Atletico Madrid. Megjithatë, për çudi, ish-lojtari i Inter dhe Juventus u përjashtua edhe nga lista e lojtarëve të thirrur. E sipas një zbulimi të nisur nga RAC1 spanjolle, arsyeja është shumë më serioze nga sa mund të mendohej.

PAS MUNGESËS SË CANCELO NJË PROBLEM KARDIAK

Sipas asaj që u zbulua nga RAC1, Cancelo humbi ndeshjen kundër Atletico (të cilën Barça më pas e fitoi 0-3) për arsye parandalimi. Ekspertët mjekësorë të klubit blaugrana, në fakt, besojnë se portugezi mund të ketë probleme me zemrën dhe në veçanti duhet të përjashtohet mundësia që lojtari të ketë sëmundje të trashëgueshme të zemrës, gjithnjë sipas lajmit të nisur nga transmetuesi iberik, që citon burime anonime.

Lexo më tej: “Pas bisedës me Guardiolën u largova nga City”: Cancelo tregoi fjalët që iu thanë

RAC 1 ka zbuluar se një i afërm i Cancelo vuan nga një problem në zemër dhe mjekët blaugrana duan të përjashtojnë që kjo të mos jetë e trashëgueshme. Për këtë arsye janë urdhëruar analiza të thelluara diagnostikuese. Pas këtyre zbulimeve, edhe dedikimi i shokut të skuadrës Fermin Lopez pas golit ndaj Colchoneros (“Ky gol është për Cancelo që po kalon një moment të vështirë”) nuk tingëllon mirë.

Edhe pse shpresohet se nuk do të arrihet i njëjti përfundim, rasti i bën jehonë situatës së vështirë të përjetuar nga Sergio Aguero te Barça në vitin 2021.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *