• |
ide | kryesore

Jonathan Majors paditet nga ish partnerja për ab*zim

Paparazzi, SliderTre muaj pasi Jonathan Majors u shpall fajtor në gjyqin e tij për kundërvajtje, aktori po përballet me një padi civile nga gruaja rreth së cilës u përqendrua gjyqi i tij penal në New York City.

Grace Jabbari, ish e dashura e Majors, ngriti një padi kundër Majors, 34 vjeç, në Distriktin Jugor të Nju Jorkut të martën, në të cilën ajo përshkroi një sërë rastesh të dyshuara ab*zimi, sipas dokumenteve ligjore të marra nga PEOPLE.

Dyshja u takuan në gusht 2021, kur Jabbari punonte në xhirimet e filmit superhero të Majors Ant-Man and the Wasp: Quantumania. Jabbari pretendoi raste të shumta të abuzimit fizik nga ana e aktorit, duke përfshirë një incident të shtatorit 2022 në të cilin ai dyshohet se ai e  solli atë brenda shtëpisë së tyre dhe “filloi duke e goditur në kokë ndërsa e mbyste derisa ajo ndjeu se nuk mund të merrte më frymë”.

Padia pretendon se Majors deklaroi se ai donte dhe synonte të vriste Jabbari gjatë incidentit të supozuar dhe se ai më vonë e këshilloi atë nëpërmjet një mesazhi me tekst që të mos kërkonte trajtim mjekësor për plagët e saj nga frika se mos hetohej, siç tregojnë dokumentet e gjykatës.

Jonathan fillimisht u vendos të merrte dënimin e tij në N.Y.C. çështje penale më 6 shkurt, por seanca e dënimit u shty deri më 8 prill pasi avokatët e tij paraqitën një kërkesë për anulimin e vendimit të tij .

Aktori u shpall fajtor për kundërvajtje të shkallës së tretë, duke shkaktuar lëndime fizike nga pakujdesia, si dhe për ngacmim të shkallës së dytë në dhjetor. Ai gjithashtu është shpallur i pafajshëm për kundërvajtje të shkallës së tretë me qëllim të lëndimit fizik dhe për kundërvajtje të rëndë ngacmimi në shkallë të dytë në atë rast./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *