• |
ide | kryesore

Shërbimi sekret ukrainas: Masakra në Moskë e organizuar nga vetë Putin

Arkiva, Lajme, Të fundit
MoskëDrejtoria kryesore e Inteligjencës e Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës thotë se sulmi terrorist në Moskë është “një provokim i qëllimshëm nga regjimi i Putinit”. Deklarata u bë për gazetën “Ukrainska Pravda” nga zëdhënësi i inteligjencës ushtarake ukrainase, Andriy Yusov.

“Ky është një provokim i qëllimshëm nga shërbimet speciale të Putinit, për të cilin komuniteti ndërkombëtar ishte paralajmëruar. Tirani i Kremlinit e filloi karrierën e tij me një gjë të tillë dhe dëshiron ta përfundojë atë me të njëjtat krime kundër qytetarëve të tij” – tha ai.

Deri tani flitet për 40 të vrarë dhe 100 të plagosur nga sulmi në një sallë koncertesh në Moskë. Sipas informacioneve fillestare, autorët kanë qenë të paktën 4 persona të maskuar që kanë hapur zjarr. Ria Novosti raporton se ndërtesa është përfshirë menjëherë nga zjarri.

Kanalet ruse në Telegram raportuan autorët janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe në kërkim të tyre ka nisur një operacion kërkimi. Në momentin e të shtënave në sallën e koncerteve Crocus mund të ishin deri në 6200 persona, sepse pothuajse të gjitha biletat për koncertin ishin shitur. Edhe presidenca ukrainase e Volodymyr Zelensky tha se nuk kishte “asgjë të bëjë” me sulmin terrorist të mbrëmjes së sotme pranë Moskës. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: PAMJE TE RENDA/ Mbi 40 të vrarë dhe qindra të plagosur në një koncert në Moskë11 Comments

 1. Kështu ka bërë kjo monstra edhe kur ka qëne ne kgb edhe me vonë ne Beslan
  Kjo bushter organizon masakra
  Per te qendruar perjetesisht ne kremlin.
  Dërra rusë lëkurëtrashë uralosiberianë.
  Vrasin fëmijë dhe njerez të pafajshëm për qefë.
  Njësojë si banditët kokëpalarë te ridherjes së ramëshurrës që vrisnin njëritjetrin per qef…
  Vrasje dhuratë…..

   1. Serbet ne vitin 98 ne peje vran 6 femij ,qellimi ishte per ta njollos UCK para botes ,kete fakt vete serbet e zbuluan pasi mbaroj lufta…!ky rast nihet si rasti ,,Panda”Eshte shum interesant rasti martinoviq…i gjori fut shishen nga pjesa e holle ne prapanice …shishja i thehet dhe jete pjesa branda.!!mjeket ja hoqen me operacion por u ba problem politik ne ish jugosllavi se shqiptaret ishin fajtoret.! Pas ni kohe u vertetu se fajtor ishte meqe ishte peder…!

 2. ju mesoi aleati kari strategjik te flisni keshtu o ukrainas fisqira

  aleati kari strategjik juaji e ka karakteristike ‘red flag’

  1. Po or Zelensk krimineli. Vete i vrau,ashtu sic hodhi ne ere dhe Nord Strim 2 ! U cate atehere e ka bere vete Rusia ,ama tani e dine te gjithe kush e ka bere. Eshte dora e amerikaneve,britanikeve,ukrainasve ,danezve e te gjithe dreqerit qe po na cojne drejt luftes berthamore. Allahu ju shkaterrofte!

 3. 23:12
  23:13
  23:14
  I njeti fis qire rus.
  Kerkojn kare shqiptar ketu te lapsi.
  Ke ngatruar shtet o derr rusie.
  Shko pak me lart te bashke fis qiret e tu serb.
  Ketu karrin ke per te mare.
  Budallenj gjej ne vend tjeter.

 4. Lol. E ka mor persiper isis o buce. Dihet se kush eshte mbas isis-it. Lidhu pak me qendren apo ti kan pre leket dhe sta hapin me

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *