• |
ide | kryesore

Marrëveshja Rama-Meloni, nis ndërtimi i kampit në Gjadër

Arkiva, Lajme, Të funditNë Gjadër të Lezhës kanë nisur punimet për ndërtimin e kampit të refugjatëve afrikanë që pritet të vijnë nga Italia, pas marrëveshjes së nënshkruar mes kryeministrave Edi Rama dhe Giorgia Meloni.

Pas zbarkimit, që do të bëhet në Shëngjin, emigrantët do të vijojnë në strukturat e tjera që po ndërtohen në Gjadër.

Kujtojmë se marrëveshja mes Ramës dhe Melonit parashikon që emigrantët që shkojnë nga Afrika në Itali të kthehej në Shqipëri dhe të qëndrojnë aty derisa vendi fqinj të përcaktojë nëse ata do të kthehen mbrapsht për në vendin e origjinës apo do të pranohen në Itali.

Marrëveshja është kritikuar shumë nga opozita në të dy vendet, por skepticizëm ka shprehur edhe faktori ndërkombëtar.4 Comments

  1. Patronazhistet te bejne gati fytin sumën dhe pidhin( kush ka). Të fillojnë provat me dildot e zinj.Afrikanët po vijnë dhe rama do ju çojë të kënaqeni me kar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *