• |
ide | kryesore

Diddy shfaqet për herë të parë pas akuzave për trafikim se*sual

Paparazzi, SliderSean “Diddy” Combs postoi të dielën një foto të vajzës së tij 1-vjeçare, Love, duke festuar Pashkët pasi shtëpitë e tij në LA dhe Majami u bastisën në lidhje me hetimin e trafikimit se*sual. “Gëzuar Pashkët nga Baby Love”, shkroi ai në Instagram.

Gjatë bastisjes në Los Anxhelos, djemtë e tij, Justin dhe King, u panë duke u vënë në pranga dhe u morën në pyetje. Diddy, 54 vjeç, ishte në Miami kur ndodhën bastisjet dhe u fotografua duke ecur rreth Aeroportit Ekzekutiv Miami-Opa Locka.

Të martën, avokati i Diddy, Aaron Dyer, i quajti bastisjet një “gjueti shtrigash”.

Dje, pati një mbipërdorim të madh të forcës në nivel ushtarak, ndërsa urdhërat e kontrollit u ekzekutuan në rezidencat e z. Combs. Nuk ka asnjë justifikim për shfaqjen e tepruar të forcës dhe armiqësisë së shfaqur nga autoritetet ose mënyrën se si u trajtuan fëmijët dhe punonjësit e tij, ” tha Dyer në një deklaratë për Page Six.

Dyer shtoi gjithashtu, “Z. Combs nuk u arrestua kurrë, por foli dhe bashkëpunoi me autoritetet. Pavarësisht spekulimeve të mediave, as z. Combs dhe asnjë nga anëtarët e familjes së tij nuk janë arrestuar dhe as aftësia e tyre për të udhëtuar nuk është kufizuar në asnjë mënyrë.”

Burimet thanë për Page Six në atë kohë se reperi i “I’ll Be Missing You” dhe ekipi i tij nuk e panë që të vinte dhe ai po përgatitej për pushime në Bahamas me fëmijët e tij për pushimet pranverore.

Para bastisjeve, Diddy ka qenë i përfshirë në disa padi nga burra dhe gra duke akuzuar Combs për sulm s*ksual dhe përdh*nim, mes akuzave të tjera, të cilat ai i ka mohuar me forcë./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *