• |
ide | kryesore

Ish punonjësi padit Kanye West: Kërcënonte studentët

Paparazzi, SliderKanye West dyshohet se kërcënoi se do t’u rruante kokat studentëve të Akademisë Donda dhe madje do t’i mbyllte në kafaze, pretendon një padi e re.

Në një padi të siguruar nga Page Six Tuesday, ish-punonjësi i Yeezy, Trevor Phillips, pretendoi se ai pësoi “diskriminim të rëndë, ngacmim dhe hakmarrje” nga West ndërsa punonte për kompaninë e tij. Sidoqoftë, detyrat e tij përfundimisht u zgjeruan në punën për shkollën e tij tashmë të mbyllur.

Më tej, Phillips pohoi se West, 46 vjeç, do t’i nxirrte me krenari komplotet e tij antisemite përpara studentëve dhe madje u tha dy fëmijëve se ai “do të rruante kokën e tyre” dhe “kishte ndërmend të fuste një burg në shkollë”, thuhet në dokumente.

Ai gjithashtu pretendoi se, ndërsa ishte në darkë me të në Nobu Malibu në dhjetor 2022, reperi “All of the Lights” kritikoi përsëri popullin hebre dhe i përshkroi ata si “koprracë” dhe shkoi aq larg sa lavdëroi Adolf Hitlerin si “një novator”. ”

Trevor po e padit West për diskriminim, ngacmim, një mjedis pune armiqësor dhe më shumë. Ai kërkon t’i jepet dëmshpërblim i përgjithshëm dhe i posaçëm që tejkalon 35,000 dollarë, tarifat e avokatëve dhe kërkon një urdhër që të parandalojë reperin që të hapë çdo lloj shkolle për fëmijët nën 18 vjeç në Kaliforni./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *