• |
ide | kryesore

Madonna reagon ndaj padisë së fansave

Paparazzi, SliderTë mërkurën, avokatët e Madonnas i kërkuan një gjykatësi federal që të hedhë poshtë një padi kolektive të paraqitur nga fansat në janar pasi koncertet e turneut të saj në Nju Jork “Celebration” filluan disa orë pas kohës së reklamuar, sipas Billboard.

Deklarata argumenton se ankesa e paditësve se fansat duhej të “zgjoheshin herët për të shkuar në punë” të nesërmen nuk përbën “dëmtim” ligjor për të cilin dikush mund të paditet.

Michael Fellows dhe Jonathan Hadden ngritën padinë menjëherë pas koncerteve të saj në dhjetor 2023 në Barclays Center të Brooklyn. Ata pretenduan se shfaqjet ishin reklamuar në mënyrë të rreme sepse ajo doli në skenë deri pas orës 22:30. — edhe pse orari i fillimit të shfaqjeve ishte shënuar si 20:30.

Në mënyrë të veçantë, ata argumentuan se vonesa e saj ishte një “ keqinterpretim i pakujdesshëm dhe praktika të padrejta dhe mashtruese tregtare”.

“Të pandehurit nuk arritën t’u jepnin ndonjë njoftim mbajtësve të biletave se koncertet do të fillonin shumë më vonë se koha e fillimit të shtypur në biletë dhe si reklamë,” shtuan Fellows dhe Hadden.

Avokatët e Madonna-s, megjithatë, thanë se nuk kishte asgjë të paarsyeshme në lidhje me kohën e koncerteve dhe se fansat morën pikërisht atë që paguanin.

“Askund të pandehurit nuk reklamuan se Madonna do të dilte në skenë në orën 20:30 dhe asnjë shikues i arsyeshëm i koncerteve – dhe sigurisht asnjë fans i Madonna – nuk do të priste që kryefjala e një koncerti  të dilte në skenë në orën e shënuar,” thanë ata.

“Përkundrazi, një pjesëmarrës i arsyeshëm i koncertit do të kuptonte se dyert do të hapen në orën e parashikuar në biletë, një ose më shumë artistë mund të performojnë ndërsa të pranishmit mbërrijnë dhe marrin rrugën për në vendet e tyre dhe artisti kryesor do të dalë në skenë më vonë në mbrëmje.”

 1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *