• |
ide | kryesore

Rikthehet çështja gjyqësore Jolie-Pitt

Paparazzi, SliderVite pas ndarjes së tyre, Brad Pitt dhe Angelina Jolie janë ende duke luftuar në gjykatë për kompaninë e tyre të përbashkët të verës.

Ish-çifti zotëron Miraval, një punishte vere franceze që ata blenë në vitin 2008, dhe ende po luftojnë për fatin e saj. Ata me sa duket arritën në një marrëveshje, por Angelina thuhet se u tërhoq  për shkak të një marrëveshjeje për moszbulim (NDA) që Brad i kërkoi asaj të nënshkruante.

Sipas dokumenteve ligjore të marra nga The Mirror që u depozituan të enjten, Angelina tha se NDA ishte “projektuar për të kufizuar lirinë e saj për të folur” për shkak të “gjuhës së saj kufizuese“. Por Brad pretendoi në ankesë se ai dhe ish-gruaja e tij ranë dakord që NDA të “mbronte reputacionin e markës Miraval”.

Reagimi i tij vjen pasi Angelina paraqiti kërkesën e saj këtë javë që akuzonte ish-bashkëshortin e saj për abuzim para incidentit të supozuar të avionit në vitin 2016 që i dha fund martesës së tyre. Në dosje, ajo pretendon: “Ndërsa historia e Pitt për abuzimin fizik të Jolie filloi shumë përpara udhëtimit të familjes me avion në shtator 2016 nga Franca në Los Anxhelos, ky fluturim shënoi herën e parë që ai abuz0i fizikisht  me fëmijët. Jolie më pas e la menjëherë”.

Avokatët e Angelina thanë se aktorja “asnjëherë nuk ngriti akuza pasi besonte se rruga më e mirë ishte që Pitt të pranonte përgjegjësinë dhe të ndihmonte familjen të rikuperohej nga stresi post-traumatik që ai shkaktoi“. Avokati i saj Paul Murphy gjithashtu akuzoi Brad për “përpjekje të pandërprera për të kontrolluar dhe financiarisht” Angelina përmes betejave ligjore.

Një burim i afërt me Brad tha për The Mirror: “Ky është një model sjelljeje – sa herë që ka një vendim që shkon kundër palës tjetër, ata vazhdimisht zgjedhin të prezantojnë informacione mashtruese, të pasakta dhe/ose të parëndësishme si shpërqendrim.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *