• |
ide | kryesore

Publikohet traileri i vazhdimit të Joker Folie à Deux

Paparazzi, SliderGjatë CinemaCon të martën, Warner Bros, publikoi trailerin e parë për vazhdimin e shumëpritur,Joker Folie à Deux.

Në teaserin gati dy minuta e gjysmë, Phoenix luan Arthur Fleck ndërsa ai ndodhet në Spitalin Shtetëror Arkham për vrasjen e Robertit, Personazhi i De Niros në Joker. Fleck bie në sy personazhin e Gaga-s, që supozohet se është një pacient tjetër në spital. Më pas, videoja tregon përparimin e historisë së dashurisë së Joker dhe Harley Quinn, teksa ata jetojnë dhe kërcejnë nëpër një botë të tyren, të ndikuar shumë nga klasikët si Singing in the Rain dhe The Wizard of Oz.

Traileri vjen një javë pasi posteri i parë i vazhdimit tregonte personazhet e Phoenix-it dhe Gaga-s duke kërcyer teksa mbanin grimin fam ëkeq të kllounit të personazheve të tyre komikë. Posteri ishte zbukuruar gjithashtu me mesazhin, “bota është një skenë”, duke ngacmuar se Harley dhe Joker do të performojnë së bashku .

Filmi shfaqet në kinema më 4 tetor 2024 në Shtetet e Bashkuara. Warner Bros ende nuk ka njoftuar ose ndarë detaje në lidhje me datat e lëshimit ndërkombëtar dhe nëse ato ndryshojnë nga lëshimi në SHBA. Data shënon saktësisht pesë vjet që kur doli filmi origjinal.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *