• |
ide | kryesore

Megan Thee Stallion reflekton për situatën me reperin

Paparazzi


Megan Thee Stallion e ka përshkruar epokën e saj të ardhshme si një “rilindje” që shkon drejt publikimit të një albumi më vonë këtë vit.

Do të jetë albumi i saj i parë që kur Tory Lanez u dënua vitin e kaluar për sulm ndaj saj, me Meg që kërkon të mbyllë këtë kapitull traumatik të jetës së saj. Reperja është personazhi i kopertinës së Women’s Health dhe në intervistën shoqëruese të publikuar të mërkurën (10 prill), ajo reflektoi mbi “kohët e errëta” pas të shtënave të Lanez, të cilat ndikuan në shëndetin e saj mendor.

“Shumë njerëz nuk më trajtuan sikur të isha njeri për një kohë të gjatë,” tha ajo. “Ndjehem sikur të gjithë ishin mësuar gjithmonë që unë të isha vajza argëtuese dhe e lumtur e festës.  I shikoja njerëzit të më ndërtonin, të më rrëzonin dhe të hutoheshin për pritshmëritë e tyre nga unë. Si një grua e zezë,gjithashtu ndihem sikur njerëzit presin që unë të marr grushtet, të marr rrahjen, të marr kamxhikun dhe ta trajtoj me mirësi. Por unë jam njeri.”

Vetëm kur Megan filloi terapinë filloi procesi i saj i shërimit. Ajo tani stërvitet katër deri në pesë herë në javë me një regjim që përfshin  palestër, pilates dhe stërvitje në plazh.

“Përpara se të dilja në skenë, do të qaja gjysmën e kohës sepse nuk doja të performoja, por gjithashtu nuk doja të mërzitja fansat e mi”, pranoi Thee Stallion. “Nuk do t’i ndizja dritat. Unë kisha perde të errëta. Nuk doja të shihja diellin. E dija që nuk isha vetvetja. M’u desh pak kohë për të pranuar se isha në depresion. Por sapo fillova të flisja me një terapist, arrita të jem e sinqertë me veten.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *