• |
ide | kryesore

Akuzohet se ndërhyri në sistemin TIMS, reagon Ervin Muça

Arkiva, Lajme, Të fundit
ErvinIsh-drejtori i IT në Policinë e Shtetit Ervin Muça ka mohuar akuzat në lidhje me ndërhyrjen në sistemin TIMS.

Muça sapo hyri në ambientet e gjykatës ku do t’i njoftohet edhe masa e sigurisë.

“Kam bërë detyrën, s’kam kryer asnjë shkelje, skam kopjuar asnjë te dhënë, deklarohem i pafajshëm, lëreni drejtësinë të bëjë pune e saj, deklarohem i pafajshëm, nuk ka lidhje kodi i punonjësit kam vepruar sipas procedurës, nuk me ka kërkuar askush asgjë”, iu përgjigj ai pyetjeve të gazetarëve ndërkohë që hynte në ambientet e gjykatës.

Lexo më tej: Vjedhja e sistemit TIMS/ Kujt i shërbeu Ervin Muça me krimin kibernetik? 7 Comments

  1. Keto gazetaret e Lapsit jane komplet te pa afte! Keto nuk dine te raportoje dhe te mbledhin informacion.
    Nga sa mora vesh une ky tipi ska pas punuar tek Hipoteka ku eshte perfolur per nxjerrje te dhenash, gjithashtu ka qene dhe te tatimet kur dolen pagat e Shqipetareve dhe eshte hetuar per kete gje nga prokuroria.
    Pozicioni qe ka pas ky ne MB nuk i jep atij fare akses te serveri i TIMSit, keshtu qe nderhyrja qe ka bere eshte e pa ligjshme. Nga pervoja ime, Backupin kane te drejt ta mbajne vetem dtejtori i IT dhe titullari i institucionit!
    Per mos me fol pastaj qe nuk ka perdorur karten e dikujt tjeter per te aksesuar godinen dhe ka futur disa persona te jashtem, nder te cilet disa punojne per kompani private me lidhje te dyshimta, etj etj…
    Nese keto qe thuhen jane te verteta atehere ai duhet te ishte ne arrest me burg, dhe jo ne shtepi, gjithashtu kjo ceshtje eshte kopetence e SPAKut, jo e prokurorise se thjeshte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *