• |
ide | kryesore

Channing Tatum dhe Jenna Dewan në gjyq, shkak Magic Mike

Paparazzi, SliderPothuajse pesë vjet pas divorcit të tyre, ish-të Channing Tatum dhe Jenna Dewan janë ende duke punuar me financat e tyre.

Avokatët e ish-çiftit ishin në gjykatë të premten, duke përfaqësuar Tatum dhe Dewan teksa vazhdojnë të negociojnë pjesën financiare të ndarjes së tyre ligjore — duke përfshirë ndarjen e pronës, kërkesat për rimbursim, mbështetjen, shkeljen e detyrës së mirëbesimit dhe tarifat e avokatëve.

Tatum dhe Dewan u martuan në korrik 2009 pas takimit në xhirimet e Step Up në 2006. Ata njoftuan ndarjen e tyre në prill 2018 dhe ndërsa divorci i tyre u finalizua teknikisht në nëntor 2019, çështjet financiare kanë mbetur të pazgjidhura.

Avokatja e Dewan, Samantha Spector deklaroi të Premten se të dyja palët janë “të mbërthyer në Magic Mike dhe vazhdojnë tani e tutje”. “Kjo ka të bëjë me nëse klienti im po merrte para për shkak të saj,” vazhdoi Spector. “Ajo ka marrë disa para, por jo atë që i detyrohet.”

Ndërkohë, avokatja e Tatum, Kristina Royce-Grotzinger, argumentoi se çështja ka vazhduar për një kohë të gjatë, duke vënë në dukje, “Ky divorc ka qenë në pritje për gjashtë vjet. Përpjekjet për të zgjidhur kanë ngecur, mendoj se është e rëndësishme të kaloj në gjyq.”

Gjykatësi David Wasserman duket se ishte dakord me ekipin e Tatum se çështja duhet të zgjidhet sa më shpejt të jetë e mundur, duke thënë: “Kjo çështje është shumë e vjetër dhe arsyeja pse nuk është pushuar është sepse ka një fëmijë të përfshirë.” Ish-çifti kanë një vajzë 11-vjeçare, Everly.

Gjyqtari caktoi datën 26 korrik si datën e përfundimit të depozitimeve nga të dyja palët. Të dy, Tatum dhe Dewan po kërkojnë nga gjykatat që të detyrojnë tjetrin të dëshmojë, së bashku me regjisorin e Magic Mike, Steven Soderbergh./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *