• |
ide | kryesore

Princ William i rikthehet detyrave mbretërore

Paparazzi, SliderPrinci i Uellsit do të udhëtojë ditën e nesërme në Londrën Perëndimore  për një sërë angazhimesh të përqendruara rreth ruajtjes së ushqimit.

William do të vizitojë një organizatë bamirëse për rishpërndarjen e ushqimit, ku do të shohë sesi ushqimi nga zona shpërndahet, renditet dhe ripaketohet për t’u dorëzuar organizatave të vogla të komunitetit.

Ndalesa tjetër e William-it do të jetë një qendër rinore në Londrën Perëndimore dhe do të mësojë se si shërbimi ndikon te të rinjtë që shkojnë në qendër.

Dalja e fundit e princit vjen mes lajmeve për diagnozën e kancerit të gruas së tij, Kate Middleton. Princesha e Uellsit nuk pritet të marrë pjesë me bashkëshortin e saj, pasi ajo është larguar nga detyrat mbretërore dhe publiku që nga janari.

Ndonëse ajo nuk zbuloi llojin e kancerit me të cilin u diagnostikua, Kate tregoi se ajo kishte qenë duke iu nënshtruar “kimioterapisë parandaluese” dhe ishte “në fazat e hershme të atij trajtimi”.

.Javën e kaluar, William shkroi gjithashtu mesazhin e tij të parë publik që nga diagnoza duke festuar yllin e futbollit Rachel Daly pas një karriere të jashtëzakonshme në futbollin ndërkombëtar./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *