• |
ide | kryesore

Ambasadori i BE shigjeton sërish Ilir Metën

Arkiva, Lajme, Të fundit
AmbasadoriAmbasadori i BE në Tiranë, Silvio Gonzato ka reaguar në lidhje me sulmet e kreut të PL Ilir Meta ndaj SPAK.

“Sulmet ndaj gjyqësorit nuk janë të denja për një demokraci”, tha ai.

I pranishëm ne Vlorë ne aktivitetin “Garancia rinore” , me të rinjtë, ambasadori i BE nuk ka lëshuar deklarata te tjera duke kërkuar të fokusohet thjesht tek aktiviteti i zhvilluar në ambientet e shkollës profesionale, industriale” Pavarësia”.

Kujtojmë se kreu i PL Ilir Meta ka ashpërsuar gjuhën ndaj Prokurorisë së Përgjithshme dhe kreut të SPAK Altin Dumani, të cilin e ka akuzuar për bashkëpunim me kryeministrin Edi Rama.

Lexo më tej: Sulmet e Metës/ Ambasadat amerikane dhe britanike marrin në mbrojtje SPAK-un 8 Comments

 1. Problemi eshte , a jemi ndemokraci ?
  Njerez pa dinjitet qe vini nga evropa per te vjedhur vjedhur nje nga pop me te varfer
  Zoti ju ardhte hakut

  1. I FUNDIT … E shigjeton me vonesë…. Përsen , do t’a marrim vesh avash avash …

 2. Po pse qënka e paprekshme drejtësia çfar jan këta mbinjerëz !Tallet me shpërdorim detyre skrapi për gjith pushtetarët , vidhen miljona euro , skrapi po shantazhon sa përqindje do marr nga ato ! Dhe ambasadorët kan pjesën e tyre ! Prandaj skrapi nuk gjurmon ku kan përfunduar miljonat , se ca i dalin në xhepat e tyre ! I paprekshëm ishte dhe FBI-ja po ja që u diskretitua, gjith ai Mecgonigal merrej me Duçk e me Nez !

  1. Këta ambasadorë nuk kanë sy në ballë të shohin se çfarë ka bërë e bën Rama me rilindjen. A nuk reflektojnë që dy nga protagonistët e ndryshimeve demokratike dhe jetës institucionale, Berisha e Meta, njeri në arrest tjetri nën trysni për tu arrestuar me proçedura antiligjore .
   Njëri ish president e dy herë kryeministër, tjetri ministër I jashtëm zvkryeministër ,dy herë kryeministër e president. Po pse janë disa prokurorë të besueshëm e korrekt ndërsa këto dy figura të shquara jo sipas këtyre ambasadorucëve????

   1. Ju qifsha robt qe jeni tu u ngop me euro ketu o baxhella rob, po ku në pidh të italianes e pe demokraccinë o baxhellë

    Ne jemi ramarepublike

 3. Z.Ambasador por kur Rama sulmon SPAKU perse nuk flisni, perse kur PS ne parlament merr ne mbrojtje nje deputette te saj dhe del kundet Gjykates se Larte nuk flisni.

  Me pakta jeni te njeanshem me e keqja jeni blere me valixhe si Mcgonigali prandaj shqipetaret nuk ju besojne me.

  Sa per Meten shpresoj ta shoh ne burg por jo drejtesi te njeanshme si ju me shoke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *