• |
ide | kryesore

Përfundon protesta në Bashkinë Tiranë, qytetarët shpërndahen

Lajme, Të funditProtesta para Bashkisë Tiranë ka përfunduar pas më rreth 2 orësh tubim. Qytetarët janë shpërndarë nëpër shtëpitë e tyre, pasi protestuan kundër korrupsionit dhe dosjes 5D në bashki.

Kjo është protesta e radhës që po mbahet nga qytetarët e Tiranës pas skandalit të fundit të dosjes ” 5D”ku u zbuluan drejtorët të bashkisë duke grabitur miliona euro. Protestuesit kanë kërkuar që SPAK të vërë para përgjegjësisë personat e akuzuar dhe kryebashkiaku i Bashkisë, Erion Veliaj të japë dorëheqjen.12 Comments

 1. Pini nga nje kafe dhe takohemi te premten tjeter… …. gjithmone per nje kafe .
  Ju nuk jeni opozite por ca plehra qe doni pushtet ne tavoline.
  Me ju palloshi ka ymer 1000 vjet

 2. Per te gjithe sumçet, sufllaqexhinjte dhe te gjithe zorreçpumit e ridhjerjes. Pavaresisht se kush del ne proteste, qe deri diku edhe une kam rezerva per shkak te figurave te konsumuara, nuk arrij te kuptoj qe disa qelbesira komentojne sikur nuk ekziston asgje dhe fillojne e flasin broçkulla, jo salihu, jo ky e jo ai.
  Ore kafshe akoma nuk e keni kuptuar, apo nuk doni ta kuptoni qe keta plehrat e bashkise me ne krye nje kryehajdut, kryemashtrues, kryepervers, gjallese qe merr fryme por ben shume deme, jane per burg ?
  Po vazhdojne te na vjedhin, grabisin dhe tallin edhe menderen sikur eshte çeshtje fiqsh.
  Ky kryeplehra i bashkise duhet te ishte ne burg prej kohesh, por vazhdon e ben si viktime tashme qe i kane ra breket ne toke.

  Besoj do te dale nje gaze.ar dhe kanalist i shyqer dhe do beje komente edhe ne web-in e tij sic ka kohe qe po e ben, duke mbrojtur kete kryehajdut dhe do nxjerre foto sikur ishin 5 vete.

  1. O Gon je ti qe nuk kuptoke asgje . Te gjithe e dine qe sekti mavi eshte nje bande hajdutesh qe mbrohet nga banditet dhe shteti bandit , prandaj edhe protestat duhet te jene 100 here me te dhunshme ose ndryshe mos e bej . Me mire hesht nese nuk ke kellqe ose vepro dhunshem nese ke bythe .

   1. heshtja nuk eshte opsion

    sikur te jem zeri i fundit aty do jem cdo here

    une nje ze kam , eja dhe ti, le te vije kush te doje , te mundet, qe ska frike, qe eshte dhunuar, qe do te protestoje

    protesta kunder shtypjes, vjedhjes, eshte demokracia ne veprim

  2. Ok velia eshte i korruptuar kete e besoj, po per ca te dal ne proteste, te iki velia e te vije maloku? Te iki muti e te vije kaka? Jo mor vlla, po spati figura te reja te paperlyera fare as ja vlen

 3. Eshte mbytur shoqeria civile ne kete vend! Shoqatat jane te gjitha te kapura. Shikojne bythen e tyre, se andej i marrin fondet, nga halete e Sorrosit. Se me gjithe keto skandale, e vjedhje, te kishe qene ne nje vend tjeter, keta nuk do e kishin ngrysur diten!

  Ketu gjeja kryesore jane zgjedhjet. Te pakten nuk del me molotov, por shkon hedh voten aty ku do. Por keta e kane shkerdhyer kodin zgjedhor! Kane bere ca skema te pista, qe voto sa te duash ti, nuk perkthehet ne mandat.

  Vk, duron ky milet. E kemi historike kete! Presim qe nena Natyre te vere dore!

 4. Shkarkohet gjyqtari që i dha Berishës vulën e PD, nuk justifikonte dot 93 mln lekë,nje shpellkar me pak i salihut jashte drejtesise,nje vendim gjykate pro salihut e beri kete cecen zhukri te pasur me 1 miliard leke,prandaj dhe dalin e protestojne byrektoret shpellkare salihu te paguan mire.Filloje ta hapi thesin spiuni ilir metaj shpellkare qe po presin te paguhen dhe pastaj ti fusin nje kafe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *