• |
ide | kryesore

Princi William flet për gjendjen shëndetësore të Kate

Paparazzi, Slider


Pasi Princesha e Uellsit tregoi se ishte diagnostikuar me kancer, William i bëri të ditur publikut se ajo po shkon mirë ndërsa lufton privatisht me sëmundjen.

Gjatë paraqitjes së Princit të Uellsit në hapjen madhështore të James Place Newcastle më 30 prill, një person e pyeti për mirëqenien e Kate dhe tre fëmijëve të tyre: Princi George, 10, Princesha Charlotte, 8 dhe Princi Louis, 6 vjeç.

“Të gjithë janë mirë, faleminderit,” u përgjigj William, siç shihet në pamjet në rrjetet sociale. “Të gjithë jemi mirë”.

Ndërsa ndau diagnozën e saj në mars, Kate theksoi mbështetjen që ka marrë nga William pas procedurës së saj të janarit dhe zbulimit të mëvonshëm të kancerit.

“Kanë qenë dy muaj tepër të vështirë për të gjithë familjen tonë”, tha ajo në video-mesazhin e saj. “Të kem William pranë meje është një burim i madh ngushëllimi dhe sigurie.”

42-vjeçarja shpjegoi gjithashtu se operacioni i saj i planifikuar në fillim të vitit mendohej të ishte jo kanceroz. Megjithatë, testet pas procedurës zbuluan se kanceri ishte i pranishëm, dhe ajo tani po fillon një kurs të trajtimit parandalues.

“Kjo sigurisht që erdhi si një tronditje e madhe,” shpjegoi Kate, “dhe William dhe unë kemi bërë gjithçka që mundemi për ta përpunuar dhe menaxhuar këtë privatisht për hir të familjes sonë. Na ka marrë kohë për t’o shpjeguar gjithçka George, Charlotte dhe Louis në një mënyrë që është e përshtatshme për ta dhe për t’i siguruar ata se do të jem mirë.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *