• |
ide | kryesore

Britney Spears dhe Sam Asghari divorcohen zyrtarisht

Paparazzi, Slider


Britney Spears dhe Sam Asghari kanë finalizuar divorcin e tyre tetë muaj pasi u zbulua për herë të parë se ata po shkonin në rrugë të ndara.

Dokumentet e marra ekskluzivisht nga Page Six tregojnë se ish-të ruanin kushtet e marrëveshjes së tyre paramartesore. Spears do të mbajë “bizhuteri të ndryshme” dhe sende të tjera personale, sipas dokumenteve, si dhe fitimet që ka bërë para, gjatë dhe pas martesës së çiftit. Për më tepër, dokumentet gjyqësore thonë se ka pasuri të tjera pronësore që do të ndahen sipas kontratës paramartesore të tyre. Dokumentet u depozituan në një gjykatë në Los Anxhelos të mërkurën vonë në mbrëmje dhe do të bëhen zyrtare në pritje të nënshkrimit të një gjyqtari.

Burimet konfirmuan gushtin e kaluar se dyshja, ishin ndarë pas 14 muajsh martesë mes pretendimeve se ajo kishte tradhtuar.

Një i brendshëm i tha gjithashtu Page Six ekskluzivisht në atë kohë se Asghari po përpiqej të rinegocionte kushtet e paramartesës , megjithëse në fund ai nuk e kundërshtoi atë. Asghari u paraqit zyrtarisht për divorc nga Spears më 16 gusht, duke përmendur “dallimet e papajtueshme”. Ai renditi datën e ndarjes së tyre si 28 korrik dhe kërkoi që Princesha e Pop-it t’i paguante mbështetjen bashkëshortore dhe tarifat e avokatëve të tij./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *