• |
ide | kryesore

Drake reagon ndaj akuzave të Kendrick Lamar

Paparazzi, Slider


Drake mbylli spekulimet në këngën e tij të fundit diss, “The Heart Part 6″, pasi Kendrick Lamar e quajti atë një “pedofil të certifikuar”.

“Unë kurrë nuk kam qenë me asnjë të mitur,” bën rep ai në këngën e publikuar të dielën vonë në mbrëmje. “Thjesht për qartësi, ndihem i neveritur, jam shumë i respektuar / Nëse do të isha marrë me vajza të reja, premtoj se do të isha arrestuar / Jam shumë i famshëm për këtë gjë që sapo sugjerove.

Drake, 37 vjeç, vazhdon duke thënë se emri i tij nuk është një nga ata që “do ta shihni në një listë të shkelësve seksualë” përpara se t’i referohet të fejuarës së Lamar, Whitney Alford dhe  Millie Bobby Brown. Kjo e fundit tha dikur se reperi  i kishte dërguar mesazh kur ishte vetëm 14 vjeç.

Vetëm lidhje me Whitney, jo Millie Bobby Browns,” pohon ai. “Unë kurrë nuk do ta shikoja dy herë asnjë adoleshent.”

Diku tjetër në këngë, Drake përsëri mohon pretendimin e Lamar se ai ka një vajzë të fshehtë, madje duke shkuar aq larg sa të thotë se ai qëllimisht i kishte “ushqyer … informacionin” reperit “Humble” për ta bërë atë të dukej si budalla. . (Drake në mënyrë famëkeqe u detyrua të zbulonte se kishte një djalë në 2018 në përgjigje të një kënge diss të Pusha T.)

Mosmarrëveshja në dukje e pafundme erdhi në krye javën e kaluar kur Lamar hodhi këngët diss, “Euphoria” dhe “6:16 në LA”. Drake u përgjigj me  “Family Matters”, të cilit fituesi i çmimit Pulitzer u përgjigj me  “Meet the Grahams” dhe “Not Like Us”.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *