• |
ide | kryesore

Personazhet të veshur më mirë në Met Gala 2024

F1, PaparazziÇdo vit, tapeti i kuq i Met Gala prodhon disa nga momentet e modës më të paharrueshme të të gjitha kohërave. Tema e këtij viti “Bukuroshet e Fjetura: Moda e Rizgjimit” – sigurisht që nuk ishte ndryshe, me personazhe që  pozuan në tapetin e kuq duke prezantuar krijimet e tyre.

Sigurisht, të gjithë bashkë-prezantuesit zyrtarë të Met Gala të 2024-ës bënë listën e veshjeve më të mira. Zendaya ktheu kokën jo në një, por në dy pamje mahnitëse – duke përfshirë pamjen e saj të zakonshme Margiela dhe një fustan vintage Givenchy nga koleksioni i shtëpisë së pranverës 1996. Jennifer Lopez zgjodhi chiaparelli; ndërsa Bad BunnMargiela dhe Chris Hemsworth Tom Ford.

Lulet, çuditërisht, rezultuan të ishin look-u i mrekullueshëm i natës. Personat e famshëm u shndërruan në buqeta të modës së lartë në mënyra të ndryshme. Nicki Minaj me një fustan Marni të mbuluar me lule metalike  dhe Gigi Hadid me një fustan me lule Thom Browne.  Për më shumë shikoni më poshtë disa nga paraqitjet më të mira të Met Gala 2024.

Zendaya ( Maison Margiela nga John Galliano)

 

Lana Del Rey ( Alexander McQueen)

 

Chris Hemsworth in Tom Ford

Rebecca Hall (Danielle Frankel)

Elle Fanning (Balmain)

Bad Bunny (Maison Margiela)

Tyla (Balmain)

Gigi Hadid (Thom Browne)

Eddie Redmayne (Steve O Smith)

Dua Lipa (Marc Jacobs)

Kim Kardashian ( Maison Margiela nga John Galliano)

Marrë nga: VogueLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *