• |
ide | kryesore

Cardi B përballet me kritika pas pjesëmarrjes në Met Gala

Paparazzi, Slider


Cardi B ka qenë gjithmonë e njohur për stilin e saj të guximshëm, kështu që nuk është çudi që ajo mori vëmendjen në Met Gala 2024 – por nuk ishte vetëm fustani i saj i madh i zi që bëri bujë.

Reperja bisedoi me Emma Chamberlain për Vogue në tapetin e kuq dhe kur e pyeti Cardi B për pamjen e saj të larmishme, ajo nuk dukej se e dinte emrin e stilistit të saj të veshjes. duke thënë, “Ata janë aziatikë “.

Kush e bëri këtë?” pyeti Chamberlain, ndërsa muzikantja u përgjigj: “Jam e mahnitur. Është ky stilist i mrekullueshëm. Ata janë aziatikë. Pra, po.”

Tifozët e modës u mblodhën në mediat sociale për të shprehur zhgënjimin e tyre që Cardi B nuk i bëri thirrje Windowsen, si ai që komentoi në videon e Vogue, “Të mos dish emrin e stilistit është fyese, e ulët + t’i quash ata aziatikë  jo jo!”

“Ai stilist aziatik do ta harrojë atë vitin e ardhshëm,” shkroi një përdorues tjetër i YouTube.

Fansat gjithashtu u hodhën për të mbrojtur Liin në llogarinë e stilistit në Instagram, me një koment, “Mos u shqetëso që Cardi B nuk e kujton emrin tënd, ne të gjithë e dimë se kush je tani – BABY!”

Megjithatë, një përdorues i Instagram-it e mbrojti këngëtaren duke shkruar: “A ke harruar ndonjëherë një emër? Qetësoni njerëz.”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *