• |
ide | kryesore

Protesta para bashkisë/ Vendoset gardhi metalik i ngulur në tokë dhe i përforcuar

Lajme, Të fundit


Para bashkisë së Tiranës, pritet të nisë protesta e thirrur nga opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.

Ndërkohë para bashkisë është vendosur gardhi metalik i ngulur në tokël, por më i përforcuar. Kjo pasi në protestën e kaluar, qytetarët arritën ta shkulnin nga toka. Gjithashtu raportohet se ka edhe shtim të forcave policore.

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj për aferën e Inceneratorit të Tiranës si dhe të dosjes 5D. Ata kërkojnë që SPAK të vërë para përgjegjësisë personat e akuzuar për vjedhjen e tenderave të Bashkisë Tiranë.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *