• |
ide | kryesore

Publikohet traileri i vazhdimit “A Quiet Place”

Paparazzi, Slider


A Quiet Place: Day One po i kthen fansat e ekskluzivitetit në ditën e parë të pushtimit të alienëve — ditën kur bota heshti.

Një trailer i ri për filmin e ardhshëm u publikua të enjten, duke treguar më shumë nga roli i Lupita Nyong’o në prequel si Sam, një grua që përfshihet në çmendurinë e dhunshme ndërsa vrapon për jetën e saj.

Traileri hapet me Sam dhe macen e saj duke nisur një ditë në dukje të zakonshme në New York City, përpara se bota të kthehet përmbys. Ndërsa kaosi shpaloset përreth, ajo përfundimisht lidhet me Eric e Joseph Quinn dhe të dy bëjnë një plan për të ikur nga qyteti së bashku. “Nëse qëndrojmë këtu, do të vdesim”, e paralajmëron në një moment.

 

Dyshja folën me ET gjatë  CinemaCon Big Screen Achievement 2024 në Las Vegas muajin e kaluar dhe aktorja fituese e Oskarit shpjegoi se si prequel-i e ndryshon lojën.

Sipas Nyong’o, krijuesi dhe producenti i ekskluzivitetit John Krasinski – i cili drejtoi A Quiet Place (2018) dhe A Quiet Place Part II (2020) – ishte i interesuar të tregonte një lloj tjetër historie të frikshme me pjesën e tretë.

“Ajo që ai më tregoi është se ai ishte i interesuar të bënte diçka të re me ekskluzivitetin që krijoi dhe universin që krijoi,” ndau Nyong’o.”Dhe unë mendoj se ky film e bën këtë,” shtoi ajo. “Është një ton i ri.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *