• |
ide | kryesore

Truproja i Brad Pitt akuza ndaj Angelina Jolie në gjyq

Paparazzi, Slider


Beteja ligjore mes Brad Pitt dhe Angelina Jolie për Chateau Miraval vazhdon të zbulojë detaje të jetës personale të çiftit.

Në dosjen e fundit  një ish-bodyguard pretendon në një deklaratë se Jolie ishte “dëgjuar” nga punonjësit e sigurisë duke u thënë fëmijëve të çiftit që të shmangnin Pitt gjatë vizitave me babanë e tyre.

Tony Webb  thotë në dokumentet gjyqësore të paraqitura të enjten nga avokatët e Pitt se, “Midis 2000 dhe 2020, unë ofrova siguri personale për Angelina Jolie dhe unë aktualisht ofroj shërbime për Brad Pitt.”

Webb pretendon se puna e tij kur punonte për çiftin përfshinte “drejtimin e sigurisë për [Jolie] dhe familjen sa herë që largoheshin nga Shtetet e Bashkuara”, si dhe duke i detyruar njerëzit të nënshkruajnë NDA për Jolie, duke përfshirë punonjësit e hotelit.

Pas ndarjes së Pitt dhe Jolie në vitin 2016, firma e Webb, SRS Global, vazhdoi të sigurojë siguri për aktoren e “Maleficent” dhe fëmijët e saj.

Ai kujton se pasi ato u ndanë, marrëdhënia e tij e biznesit me Jolie u shkatërrua kur Webb iu tha nga ndihmësi i Jolie, Michael Vieira, se dy kontraktorë të pavarur për firmën e tij të sigurisë “mund të dëshmonin në çështjen e gjykatës familjare”.

Webb thotë në dokumentet e gjykatës se asistenti i Jolie-t atëherë, “më kërkoi që të ndaloja këta dy individë të dëshmonin. E kuptova që zoti Viera po e bënte këtë kërkesë në emër të zonjës Jolie”.

Akuzat e fundit burojnë nga beteja e çiftit mbi NDA-të. Muajin e kaluar, pala e Jolie argumentoi në dokumentet e gjykatës se ajo nuk duhet t’i dorëzojë të gjitha NDA-të e saj të kaluara tek ish-i i saj në luftën mbi kantinë e tyre prej 500 milionë dollarësh.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *