• |
ide | kryesore

Sean “Diddy” Combs kundërshton akuzat për ab*zim seksual

Paparazzi, Slider


Sean “Diddy” Combs dëshiron që padia e Jane Doe për abuzim se*sual kundër tij të rrëzohet.

Sipas TMZ, reperi bëri kërkesë për të hedhur poshtë ankesën dhe argumentoi se statuti i kufizimeve të statutit sipas të cilit Doe ka paditur ka skaduar.

Nëpërmjet avokatëve të tij, Combs këmbënguli gjithashtu se padia nuk përfshinte detaje të rëndësishme jashtë sulmit të saj të supozuar. Për më tepër, ai mendon se ajo dha një “paralajmërim” në dosjen e saj për të rritur interesin në pretendimet e saj të supozuara të pakëndshme.

“Paditësi nuk mund të pretendojë se në cilën ditë ose orë të vitit ka ndodhur incidenti i pretenduar, megjithatë pretendon të kujtojë mrekullisht detajet më të kujdesshme. Prandaj, kjo çështje duhet të pushohet tani, me paragjykim, për të mbrojtur tCombs nga dëmtimi i mëtejshëm i reputacionit dhe para se të shpërdorohen më shumë burime partiake dhe gjyqësore.”P

Doe ngriti padinë e saj në dhjetor 2023 – pak pasi Combs zgjidhi padinë e tij për përd*unim dhe abuzim të paraqitur nga ish-e dashura Cassie – duke pretenduar se ai e trafikoi se*sualisht, e dr0goi dhe e përdhun0i atë në 2003 kur ajo ishte 17 vjeç.

Doe pretendoi se ajo u takua me Harve Pierre, ish-presidentin e shtëpisë diskografike Combs’ Bad Boy Entertainment, në një klub nate në Detroit. Pierre dyshohet se i tha asaj se ishte “tërheqëse” dhe se reperi do të donte ta takonte.

Pierre më pas dyshohet se telefonoi Sean me producentin, i cili i tha asaj se duhet të fluturonte në New York City me Pierre.

Pas fluturimit, Doe pretendoi se ajo u dërgua në studion e regjistrimit të Combs, ku iu dha dr0gë dhe alk00l nga artisti, Pierre dhe një sulmues i tretë, i cili kishte fluturuar me të dhe Pierre. “Ndërsa ishte në studio, zonja Doe u përd*unua në grup nga z. Combs, sulmuesi i tretë dhe Z. Pierre,” pretendonte ankesa e saj.

Sean është paditur nga tre gra të tjera dhe një burrë për pretendime të ngjashme, të cilat ai i ka mohuar me forcë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *