• |
ide | kryesore

VIDEO demaskuese: Si e mbushi me administratë Rama stadiumin në Athinë

Arkiva, Lajme, Të fundit
RamaEmisioni “Piranja” publikoi një video-përgjim me drejtorin e Teatrit të Fierit, ku ky i fundit thotë se “s’ka ngelur njeri në Fier”.

Nga biseda me gazetarin e infiltuar, burri në moshë tregon se ka pasur mobilizim të madh nga administrata për të shkuar dhe për të mbushur stadiumin në Athinë, ku një ditë më parë Rama mbajti fjalimin. 

Salla e stadiumit “Galatsi” në Athinë, ku kryeministri Edi Rama zhvilloi takimin me shqiptarët në Greqi, ishte mbushur dje.

Lexo më tej: Andi Bushati: Rama bëri mirë që shkoi në Athinë, po taborin me borizane ç’e deshi? 

Por a ishin të gjithë të pranishmit emigrantë shqiptarë, ashtu siç do të donte qeveria për të treguar suksesin e takimit?

Provat e mbledhura nga emisioni “Piranja” tregojnë se jo. Shikoni videon:

Biseda në stadiumin “Galatsi” mes gazetarit dhe një prej të pranishmëve:

Gazetari: Nga të kemi?

Drejtori i teatrit në Fier: Nga Fieri.

Gazetari: Keni ardhur shumë nga Fieri?

Drejtori i teatrit në Fier: Sa të duash ka.

Gazetari: Paskeni ardhur me rini, e paskeni bllokuar krejt. Me ça merreni?

Drejtori i teatrit në Fier: Unë jam drejtor i teatrit të Fietit. Këta janë çunat tanë të qendrave kulturore.

Gazetari: Me dëshirë apo…

Drejtori i teatrit në Fier: Të dyja bashkë. Si gjithë estrada. E bëre fotografinë, i thua ja isha. Në rregull vëlla, mirupafshim.12 Comments

  1. Po dihet ajo pune. Jan me mijra ne administrate qe mbajne vendin e punes duke mbushur sheshet e Ramsit.
   Nqs neser behen votime te rregullta pa futur duart Ramsi as 40 deputete nuk merr.

   1. ata qe votojne ramen ne rradhe te pare e bejne per veten e tyre dhe vendin e punes ,dhe po ti pyesesh thone ishalla fiton rama qe te vazhdoj te jem aty ku punoj …..i njejti muhabet vlen edhe per krahun tjeter …pra faji me se shumti eshtevtek mileti sesa tek rama ,nesexste plas per punen e shtetit dhe je i afte tevgjesh dicka tjeter rama te ha mutin…..ceshtja eshtecqe ne shtet punon kategoria pergjithesishtve paafte qe ska kellqe te konkuroje ne tregun privat te punes….

 1. 𝐄𝐝 𝐡𝐚𝐣𝐝𝐮𝐭𝐢 𝐯𝐫𝐚𝐬𝐞𝐬 𝐪𝐞 𝐦𝐞𝐫𝐫𝐞𝐭 𝐦𝐞 𝐪𝐞𝐧𝐞𝐫𝐢𝐫𝐚 𝐩𝐞𝐫 𝐭𝐞 𝐬𝐡𝐮𝐚𝐫 𝐦 𝐦𝐞 𝐬𝐡 𝐤𝐮𝐫 𝐝𝐢𝐡𝐞𝐭 𝐪𝐞 𝐢 𝐠𝐣𝐢𝐭𝐡𝐞 𝐩𝐨𝐩𝐮𝐥𝐥𝐢 𝐞 𝐮𝐫𝐫𝐞𝐧 𝐩𝐞𝐫 𝐯𝐣𝐞𝐝𝐡𝐣𝐞𝐭 𝐧𝐞 𝐦𝐞𝐧𝐲𝐫𝐞 𝐭𝐞 𝐜𝐦𝐞𝐧𝐝𝐮𝐫 𝐭𝐞 𝐦𝐛𝐢 𝟏𝟐 𝐦𝐢𝐥𝐢𝐚𝐫𝐝𝐞 €! 𝐐𝐞 𝐝𝐡𝐚 𝐮𝐫𝐝𝐡𝐞𝐫 𝐭𝐞 𝐯𝐫𝐢𝐭𝐞𝐣 𝐁𝐫𝐢𝐥𝐚𝐧𝐭 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐢𝐧𝐚𝐣 𝐢 𝐝𝐣𝐞𝐠𝐮𝐫 𝐩𝐞𝐫 𝐬𝐞 𝐠𝐣𝐚𝐥𝐥𝐢 𝐝𝐡𝐞 𝐄𝐫𝐯𝐢𝐬 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐢𝐧𝐚𝐣 𝐞 𝐝𝐨𝐧𝐭𝐞 𝐭𝐞 𝐬𝐡𝐤𝐫𝐢𝐫𝐞 𝐧𝐞 𝐚𝐜𝐢𝐝 𝐝𝐡𝐞 𝐩𝐬𝐞 𝐨𝐟𝐫𝐨𝐢 𝟓𝟎 𝐦𝐢𝐥𝐢𝐨𝐧 € 𝐭𝐢 𝐟𝐚𝐥𝐞𝐣 𝐣𝐞𝐭𝐚! 𝐊𝐮 𝐧𝐝𝐫𝐬𝐡𝐨𝐧 𝐱𝐡𝐞𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐄𝐝𝐢 𝐑𝐚𝐦𝐚 𝐧𝐠𝐚 𝐯𝐫𝐚𝐬𝐞𝐬𝐢𝐭 𝐞 𝐭𝐣𝐞𝐫𝐞 𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐭𝐢𝐣 𝐤𝐨𝐦𝐛𝐢 𝐭𝐞 𝐝𝐡𝐣𝐞𝐫𝐞, 𝐛𝐫𝐞𝐤𝐞𝐠𝐫𝐮𝐬𝐮𝐫 𝐪𝐞 𝐩𝐞𝐧𝐬𝐢𝐨𝐧𝐢𝐬𝐭𝐞𝐭 𝐩𝐨 𝐯𝐝𝐞𝐬𝐢𝐧 𝐮𝐫𝐢𝐞 𝐞 𝐩𝐚 𝐢𝐥𝐚𝐜𝐞! 𝐏𝐨𝐩𝐮𝐥𝐥 𝐢 𝐬𝐡𝐤𝐞𝐫𝐝𝐡𝐲𝐞𝐫, 𝐩𝐨𝐩𝐮𝐥𝐥 𝐪𝐞 𝐭𝐞 𝐤𝐞𝐭𝐞 𝐭𝐮𝐫𝐩 𝐤𝐮𝐫 𝐯𝐨𝐭𝐨𝐧 𝐦𝐨𝐧𝐬𝐭𝐫𝐚 𝐦𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐦𝐞 𝐭𝐞 𝐫𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐩𝐬𝐢𝐪𝐢𝐤𝐞 𝐞 𝐧𝐚𝐫𝐤𝐨𝐦𝐚𝐧, 𝐡𝐚𝐣𝐝𝐮𝐭 𝐩𝐞𝐫 𝐫𝐞𝐤𝐨𝐫𝐝 𝐆𝐮𝐢𝐧𝐞𝐬𝐬! 𝐅𝐮𝐜𝐤 𝐲𝐨𝐮 𝐩𝐚𝐭𝐫𝐨𝐧𝐚𝐳𝐡𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐝𝐡𝐞 𝐣𝐮 𝐨 𝐫𝐪 𝐪𝐞 𝐯𝐨𝐭𝐨𝐧𝐢 𝐏𝐒

 2. Vertet ka patur shume administrate shteterore dje ne Athine. Kane qene te organizuar, te shkojne vete me vartesit qe kane, dhe te cojne gjithe te afermiz qe kane ne Greqi. Nje miting tipik shqiptar. Me cfare degjojme me shume se gjysma kane vajtur nga Shqiperia.
  Prandaj themi qe ne thelb ka qene show propogandistik , shfaqje alla Rama.
  Nje sforco pa lidhje, absurde. Vetem per te treguar mbeshtetje, qe ne te vertete nuk ekziston.

 3. Si qesh gomari, si nje bytheqire tipik i Rilindjes… Si nje patronazhist i ndyre, nje bytheqire ekzemplar pa karakter, por qe ngre sumen larte sa here e do nevoja per nje kothere buke… T’ia qish ato Fieraket qe ka ne shpi, nje nga nje ne goje, se ne pidh me ndyhet kari nga kjo rrace e peshtire!!

 4. Fasade, fasade, fasade , po si nuk beri nje pune reale ky robqir?! Fasade me projekte 3D, fasade me aktivitete patriotike propagandistike, fasade me statistika, nderkohe qe 1.5 milione shqiptare i ka debuar ne dy mandate qeverisje. Edhe ne Palesine qe jane ne lufte nuk ka nje eksod ne te tilla permasa se cndodh ne Shqiperi.

  Nje cirk propagandistik beri dhe ne 2013 kur erdhi ne pushtet nese e mbani mend. Shkoi ne Serbi e beri si karderr, dhe ngjarjet qe rrodhen treguan se u be prostituta e Vucic. Dhe tani me kete tallavane patriotike ne Greqi, do ja shohim tymin shume shpejt ndonje tradhetie kombetare si psh vulosjen e dhenies se detit Greqise.

 5. Ju shpellkare hani Mut salihu,por salihu po jeton ne ballkon nga halli i madh qe ka,ju me komentet tuaja e beni qe ta kaloj mire atje ne ballkon dhe ju poshtBallkonista vazhdoni orgjite kolektive te shqupi.Shkoni pyesni emigrantet atje mos u merrni perrallat e syrit te shkelzenit se do dilni bllof.

  1. Po ca halli ka Saliu o te qifsha robt?! Nese ka bere krime apo shkelur ligjin ti bejne proces gjyqesor e ta rrasin ne burg. Por komunistat me minjte si puna jote qe i jepni oksigjen diktatures e diktatorit, e mbajne ne izolim sepse duan ta eleminojne nga politika me gjueti shtrigash ngaqe me vote skane bythe. Idem, cfare po i punojne Trump ne USA komunistet e partise LGBTQ se Bidenit.

   Sa per emigrantet atje, i pyeti gazetari, ishte drejtori Teatrit Fier dhe administrata e tij te prezantuar si “emigrante”::)
   Te qifsha Linden, se po te thashe te qifsha Ramen, te bie atak. S’ta dua te keqen megjithese je skllav totkun!😜

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    Gërvisht një rilindas e do të gjesh: idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Hamzallarët e pidhi të satom o injorant!

   vëllezër me armiqtë më të egër të shqiptarëve enveri dhe edveri kanë qenë dhe janë debil!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *