• |
ide | kryesore

Detaje nga padia për ab*zim ndaj Sean “Diddy” Combs

Paparazzi, SliderUniversal Music Group (UMG) dhe CEO Lucian Grainge janë shkarkuar nga një padi duke pretenduar se ata “ndihmuan dhe inkurajuan” Sean “Diddy” Combs në abuzimin e tij të dyshuar se*sual – një lëvizje që erdhi pasi avokati që paraqiti çështjen pranoi se nuk kishte ” asnjë bazë ligjore për pretendimet.”

Përmbysja e papritur erdhi dy muaj pasi avokatët e gjigantit të muzikës argumentuan se akuzat ishin aq “fyese të rreme” saqë ata planifikuan të ndërmarrin hapin e pazakontë për të kërkuar dënime ligjore drejtpërdrejt kundër avokatit të akuzuesit, Tyrone Blackburn, për vendimin e tij për t’i emërtuar ato në padinë.

Në një deklaratë të betuar të paraqitur në gjykatë të hënën (13 maj), Blackburn tha se pasi lexoi kundërshtimet e UMG-së, ai “kishte arritur në përfundimin se nuk kishte bazë ligjore për pretendimet dhe pretendimet që ishin bërë kundër të pandehurve të UMG“. Ai kërkoi që ata të shkarkoheshin menjëherë dhe “me paragjykim” – që do të thotë se ai nuk mund t’i rikthejë ato më vonë.

E paraqitur në fund të shkurtit, padia kundër Diddy pretendon se ai ka sulmuar dhe ngacmuar se*sualisht një producent të quajtur Rodney “Lil Rod” Jones ndërsa ai ishte duke punuar si producent në albumin “The Love” të reperit të vitit 2023. Padia është një nga disa rastet e abuzimit të paraqitura kundër Combs gjatë gjashtë muajve të fundit, përveç një hetimi të dukshëm penal federal. Combs ka mohuar me forcë të gjitha akuzat për keqbërje./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *