• |
ide | kryesore

Reese Witherspoon konfirmon vazhdimin e “Legally Blonde”

Paparazzi, Slider


Reese Witherspoon kanalizoi një nga personazhet e saj më të dashur në Amazon Upfront 2024 në NYC të martën, duke veshur një kostum rozë të frymëzuar nga Elle Woods ndërsa ndihmoi në shpalljen e serialit të ri prequel të “Legally Blonde”, “Elle”.

“Para se të  diplomohej në Harvard Law, ajo ishte thjesht një vajzë e zakonshme e shkollës së mesme të viteve ’90. Dhe të gjithë ju do ta njihni atë, vitin e ardhshëm në @primevideo. Unë jam shumë e emocionuar!” , aktorja shkroi një titull në një “Instagram Reel” duke ngacmuar projektin.

“Elle” do të prodhohet nga kompania mediatike Hello Sunshine e Witherspoon së bashku me Amazon MGM Studios, me aktoren që do të shërbejë si producente ekzekutive.

Natyrisht, fansat e “Legally Blonde” u entuziasmuan për lajmet, si AnnaSophia Robb, e cila shkroi, “Jam  super e emocionuar!! O zot i madh!!!!” dhe Zooey Deschanel, e cila komentoi, “Omg yay!!!” “Po ndjek juridikun për shkak të këtij karakteri. Më pëlqen që kjo po kthehet,” shtoi një fanse./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *