• |
ide | kryesore

Sophie Turner: Taylor Swift, mbështetja ime gjatë divorcit nga Joe

Paparazzi, SliderSophie Turner është mirënjohëse që Taylor Swift e lejoi të qëndrojë në apartamentin e saj në Nju Jork pas divorcit nga Joe Jonas.

“Taylor ishte një hero për mua këtë vit”, tha aktorja e “Game of Thrones” për British Vogue për kopertinën e saj të qershorit 2024, botuar të mërkurën.

Turner u takua me Swift afërsisht 10 vjet më parë, por ato nuk ishin të afërta fillimisht sepse Jonas ka qenë i lidhur me këngëtaren e “Love Story” në 2008. Megjithatë, ajo tregoi se iu drejtua Swift-it për ndihmë në shtator 2023, sepse ajo dhe dy vajzat e çiftit  Willa, 3, dhe Delphine, 1, kishin nevojë për një vend për të qëndruar pasi Jonas paraqiti kërkesën për divorc.

“Kurrë nuk kam qenë  mirënjohëse kaq shumë ndaj dikujt sesa jam ndaj saj, sepse ajo më mori mua dhe fëmijët e mi dhe na siguroi një shtëpi dhe një hapësirë të sigurt. Ajo me të vërtetë ka një zemër prej ari, “tha aktorja.

Page Six raportoi ekskluzivisht në tetor 2023 se Swift e kishte lënë Turner të përplasej në kompleksin e saj Tribeca prej 50 milionë dollarësh pa qira, pasi ylli anglez fillimisht qëndroi në një hotel në Midtown.

Sophie  u pa duke hyrë dhe dalë nga apartamenti disa herë dhe duke u shoqëruar me Swift në vjeshtë, por që atëherë ajo është kthyer në vendlindjen e saj në Mbretërinë e Bashkuar.

“Mbështetja që kisha nga gratë në jetën time gjatë asaj kohe ishte gjëja më e mahnitshme për të parë. Ndihesha kaq e mbajtur dhe aq e mbrojtur”, tha ajo për revistën./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *