• |
ide | kryesore

Shia LaBeouf rikthehet në tapetin e kuq pas 4 vitesh

Paparazzi, Slider


Shia LaBeouf u fotografua në ngjarjen e tij të parë në tapetin e kuq në katër vjet më 16 maj.

I veshur me smoking të zi dhe duke debutuar flokët biondë të lyer, LaBeouf u shfaq në premierën e filmit të ri të Francis Ford Coppola-s, Megalopolis në Filmin e Kanës 2024 Festivali në Francë.

Aktori, i cili eci për herë të fundit në një tapet të kuq zyrtar në Oscars 2020, u bashkua në këtë ngjarje me Adam Driver, Jon Voight, Giancarlo Esposito, Laurence Fishburne, Aubrey Plaza, Chloe Fineman dhe Nathalie Emmanuel.

Megalopolis, në të cilin LaBeouf luan Clodio Pulcher-është filmi i parë artistik që Coppola ka drejtuar që nga filmi Twixt i vitit 2011.

Sa i përket LaBeouf-it, ai u shfaq për herë të fundit në ekran në filmin Padre Pio, i lëshuar në vitin 2022. Ai fillimisht ishte menduar të shfaqej në Don’t Worry Darlings të Olivia Wilde, i cili gjithashtu doli në kinema atë vit, por përfundoi duke lënë produksionin.

Ai tha se u largua nga filmi, duke kundërshtuar pretendimin e regjisorit se ai ishte shkarkuar.

“Shkarkimi im nuk u bë kurrë, Olivia,” i shkruan ai Wilde në një letër të postuar nga Variety.

“Dhe ndërsa unë e kuptoj plotësisht atraktivitetin e shtyrjes së asaj historie për shkak të peizazhit aktual shoqëror, monedhës sociale që sjell. Nuk është e vërteta. Kështu që unë po ju kërkoj me përulësi  që ju të korrigjoni narrativën sa më shpejt të mundeni.”

Ai shtoi, “Shpresoj që asnjë nga këto të mos ju ndikojë negativisht dhe që filmi juaj të jetë i suksesshëm në të gjitha mënyrat që dëshironi të jetë.“/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *