• |
ide | kryesore

Barcelona dhe idea e çmendur për të pankinën: Giraldez ka fituar gjithçka me ekipin e femrave

Sport
Giraldez


Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja, në lidhje me trajnerin e ardhshëm të Barcelonës. Në pritje të njoftimeve zyrtare për konfirmimin gjithnjë e më të pakët të teknikut aktual Xavi, fjalët e të cilit në lidhje me vështirësitë ekonomike të klubit kanë mërzitur Laportën, El Chiringuito TV ka zbuluar idenë e drejtuesve katalanas për të promovuar trajnerin e ekipit të femrave Blaugrana, Jonatan Giraldez.

Në krye të ekipit të Barçës për femra që nga viti 2021, trajneri 32-vjeçar, në vitet e fundit, ka grumbulluar tituj si në Spanjë ashtu edhe në Evropë, duke tërhequr vëmendjen e drejtuesve. Nga këtu ka ardhur edhe nxitja e idesë për ta vendosur atë në pankinën e ekipit të parë të meshkujve. Giraldez në vend të Xavi. E kjo ide është edhe më sensacionale, sepse ndërkohë Giraldez është zyrtarizuar nga Washington Spirit dhe Barcelona do të ishte e gatshme të prishte marrëveshjen me klubin amerikan për ta pasur teknikun në dispozicion.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *