• |
ide | kryesore

Ekipi ligjor i Cassie reagon ndaj videos së Diddy: Patetik

Paparazzi, Slider


Ekipi ligjor i Cassie Ventura kritikoi videon e kërkimit të faljes së Sean “Diddy” Combs disa ditë pasi pamjet  duke e sulmuar atë në 2016 u zbuluan në internet.

Të dielën, manjati i muzikës postoi një video duke trajtuar pamjet shqetësuese, në të cilat ai mund të shihej duke rrahur, shkelmuar dhe tërhequr zvarrë ish-in e tij në korridorin e një hoteli. Edhe pse pranoi se i vinte “vërtet keq” për “sjelljen e tij të pafalshme”, ai kurrë nuk e përmendi Venturën me emër në klipin e faljes.

“Deklarata më e fundit e Combs është më shumë për veten e tij sesa për shumë njerëz që ai ka lënduar”, tha Meredith Firetog, një partnere në Wigdor LLP, firma ligjore që përfaqëson Ventura, për Page Six në një deklaratë të dielën.

“Kur Cassie dhe shumë gra të tjera dolën përpara, ai mohoi gjithçka dhe sugjeroi që viktimat e tij po kërkonin një ditë pagese.” Ajo vazhdoi, “Ai u detyrua të “kërkonte falje” vetëm pasi mohimet e tij të përsëritura u vërtetuan të rreme tregon dëshpërimin e tij patetik dhe askush nuk do të ndikohet nga fjalët e tij të pasinqerta.”

Në videon e Combs, ai shpjegoi se është “shumë e vështirë të reflektosh për momentet më të errëta në jetën tënde, por ndonjëherë duhet ta bësh këtë”. Reperi i “I’ll Be Missing You” pohoi se ai ishte “i çmendur” dhe kishte “arritur fundin” në kohën e sulmit në 2016.

“Sjellja ime në atë video është e pafalshme,” tha ai. “Unë marr përgjegjësinë e plotë për veprimet e mia në atë video. jam i neveritur. Isha i neveritur atëherë kur e bëra dhe jam i neveritur tani.”

Menjëherë pas sulmit, Combs tha se ai “kërkoi ndihmë profesionale” dhe filloi të shkonte rregullisht në “terapi dhe rehabilitim”. “Më vjen shumë keq, por jam i përkushtuar të jem një njeri më i mirë çdo ditë,” përfundoi ai. ” Më vjen vërtet keq.”

Këngëtarja e “Me & U” ngriti një padi kundër Combs në nëntor 2023, duke pretenduar se ai e kishte abuzuar fizikisht dhe përdh*nuar atë, ndër të tjera, gjatë gjithë marrëdhënies së tyre dhjetëvjeçare.

Edhe pse Combs i quajti pretendimet e saj “fyese “, dyshja zgjidhi padinë për një shumë të pazbuluar vetëm një ditë pas depozitimit. Sidoqoftë, ekipi ligjor i reperit më vonë tha se marrëveshja nuk ishte në asnjë mënyrë një pranim i keqbërjes.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *