• |
ide | kryesore

Anuloi takimin momentin e fundit, Cameron flet në telefon me presidentin Begaj

Arkiva, Lajme, Të fundit


Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron, i është dashur të ndërpresë vizitën zyrtare në Tiranë, për shkak se duhej të kthehej në Britaninë e Madhe për të marrë pjesë në mbledhjen urgjente të thirrur nga kryeministri Rishi Sunak.

Ministria e Punëve të Jashtme, Komonuelthit dhe Zhvillimit përmes një postimi në Twitter, bën me dije se Cameron e ka telefonuar Begaj pas largimit nga Tirana.

Ata kanë diskutuar për rolin e Shqipërisë si anëtare e NATO-së, ndëra ka rikonfirmuar mbështetjen e palëkundur për Ukrainën dhe përballjen me sfidat rajonale.

Postimi nga Ministria e Punëve të Jashtme, Komonuelthit dhe Zhvillimit

Sekretari i Jashtëm pati një telefonatë me presidentin shqiptar Bajram Begaj, sot pas vizitës së tij në Tiranë. Ata diskutuan rolin e rëndësishëm të Shqipërisë si një aleate e ngushtë e NATO-s dhe rikonfirmuan mbështetjen tonë të palëkundur për Ukrainën dhe përballjen me sfidat rajonale.


4 Comments

  1. Po me posterat e stermedhenj cdo behet!!! A do i dhurohen ato per masturbim grupit lgbtqira qe se fundi hipen ne tarracen e bashkise se lal buces??!!

  2. Ah,Karmerhum ore Karmerhum.
    Humbe shansin te degjoje mendimet e ndritura te Beromit.
    Pac veten ne qafe. Nuk te vjen dy here ky fat.

  3. Huriaipi i ka cu leket tek babai ish president i Iranit ktu ka lene morrat per Dumanin .Keta jane spcialista jo scialista.Dumani e di kete gje .Gjynah per kete popull qe vidhet nga mengjesi deri ne darke nga Rilindia me ne krye kryehajdutin rilindas.Si ka mundesi qe ky popull duron kaq shume .Pasojat e komunizmit 50 vjecar
    Mire ti behet ketyre deleve .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *