• |
ide | kryesore

Sean “Diddy” Combs përballet me një padi të re

Paparazzi, Slider


Sean “Diddy” Combs po përballet me një tjetër padi për sulm se*sual.

Ish-modelja Crystal McKinney pretendon se reperi  e detyroi dikur t’i bënte se*s oral pas një eventi në Javën e Modës në 2003. Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga TMZ të martën, 22-vjeçarja u takua me Combs në Cipriani Downtown në NYC.

Combs më pas dyshohet se e ftoi atë  në studion e tij, ku ai dhe disa nga miqtë e tij filluan të pinin alk00l dhe marihuanë. Ai e çoi atë në një banjë ku ai filloi ta puthte pa pëlqimin e saj. Pasi ajo refuzoi, ai e detyroi t’i bënte se*s oral, thuhet në padi. McKinney pretendon se humbi ndjenjat dhe u zgjua në një taksi, duke kuptuar se ishte sulmuar seksualisht.

Si rezultat i incidentit të supozuar, McKinney vuajti nga depresioni, madje edhe tentoi vetëvrasjen një vit më vonë. Ish-modelja është vetëm një nga njerëzit e shumtë që kanë dalë me akuza për sulm që kur ish e dashura e reperit Cassie Ventura ngriti një padi kundër tij në nëntor 2023.

Në padinë e Cassie, ajo pretendoi se Diddy e abuzoi fizikisht dhe e përdh*noi, ndër të tjera, gjatë gjithë marrëdhënies së tyre dhjetëvjeçare. Një video e Combs duke e rrahur atë në një korridor hoteli ka vërtetuar disa nga pretendimet e saj. Pas publikimit të së premtes, manjati i muzikës tha se ishte “i mërzitur” dhe “i neveritur” nga sjellja e tij. Ish-ët zgjidhën padinë për një shumë të pazbuluar vetëm 24 orë pas paraqitjes.

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *