• |
ide | kryesore

Timothée Chalamet nderohet me statujë prej dylli

Paparazzi, Slider


Timothée Chalamet, aktori i mirënjohur i njohur për rolet e tij në “Lady Bird”, “Call Me By Your Name” dhe “Dune”, i është bashkuar  yjeve të Hollivudit të përjetësuar në dyll në Madame Tussauds London.

Figura e dyllit, e punuar me përpikëri gjatë nëntë muajve, ka të njëjtën veshje të Alexander McQueen që aktori kishte veshur në premierën në Londër të “Dune” në 2021.

Fansat mund të shikojnë statujën prej dylli duke filluar nga 24 maji. Chalamet bashkohet me ikona të tjera të Hollivudit si Zendaya dhe Leonardo DiCaprio në atraksionin e njohur.

Jo Kinsey, menaxhere e studios në Madame Tussauds në Londër, vlerësoi Timothee për talentin dhestilin  duke deklaruar, “Chalamet sfidon atë që do të thotë të jesh një njeri kryesor i Hollivudit në 2024″.

Kinsey theksoi aftësinë e Chalamet për të portretizuar karaktere të ndryshme dhe gatishmërinë e tij për të sfiduar normat shoqërore si një aktor mashkull i Hollivudit. Ajo shprehu nderin që e përjetësoi atë në Londër dhe ishte e para që skaliti mollëzat e tij të famshme.

Projektet e fundit të Chalamet përfshijnë “Don’t Look Up”, “Bones and All” dhe rolin titullar në “Wonka”./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *