• |
ide | kryesore

Glen Powell heq dorë nga Hollywood

Paparazzi, Slider


Glen Powell po largohet nga Hollivudi dhe po kthehet në shtetin e tij .

Në një intervistë të re me The Hollywood Reporter, aktori, foli për zgjedhjen e tij për t’u larguar nga Los Angeles pas më shumë se 15 vitesh  në industrinë e argëtimit, duke zgjedhur të bëjë Austin – qytetin ku ai lindi  — bazën e tij.

Powell – popullariteti i të cilit është rritur  që kur luajti në filmin “Top Gun: Maverick” të vitit 2022 dhe “Anyone But You” të vitit 2023 – thotë se përfitimi kryesor i “arritjes në këtë pikë në Hollywood është se tani mund të largohem nga Hollywood”.

Është sikur kam fituar aftësinë për t’u rikthyer te familja ime,” tha fituesi i çmimit të Screen Actors Guild, duke shtuar se Matthew McConaughey e forcoi vendimin e tij. të zhvendoset në shtëpi tani që është në një situatë stabile.

“Ai thotë: “Hollywood është Matrix. Ti futesh në prizë dhe e gjitha është një botë e rreme“, tha Powell për bisedën e tij me aktorin Interstellar.

“Ai thotë: “Pastaj unë shkoj në Austin dhe shkëputem. Është e gjitha e vërtetë. Ata janë miqtë e mi, kjo është familja ime, veprimet e mia kanë rëndësi atje.”

McConaughey dhe gruaja e tij, Camila Alves, e zhvendosën familjen e tyre në Teksas nga Malibu gjatë pandemisë COVID-19 në vitin 2020 dhe më parë kanë folur për vendimin e vështirë – por në fund të fundit të drejtë – për ta.

Glen vazhdoi, “Dhe ai ka të drejtë. Nëse ju jeni këtu, ju jetoni në Matrix gjatë gjithë kohës, nuk ka ndarje të atyre botëve. Dhe për mua, veçanërisht kur prindërit e mi rriten dhe mbesa dhe nipi im po rriten, unë dua një ndarje të këtyre botëve.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *