• |
ide | kryesore

Parashikimi/ Dita nis me mot të kthjellët

Lajme, Të fundit
Motit


Ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës. Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

  • në zonat malore 9 deri 26 °C
  • në zonat e ulëta 12 deri 31°C
  • në zonat bregdetare 14 deri 30 °C.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *