• |
ide | kryesore

Arrestohet Nicki Minaj

Paparazzi, Slider


Nicki Minaj u arrestua në aeroportin Schiphol të Amsterdamit ndërsa ishte në turneun e saj Botëror Pink Friday 2 dhe u lirua disa orë më vonë.

Reperja e “Barbie World” u shfaq në rrjetet sociale të shtunën dhe ndau dy video, të parën prej të cilave ajo postoi në Instagram ku tregonte regjistrimin e saj  brenda makinës  dhe duke folur me atë që duket të jetë një zyrtar i aeroportit. Videoja fillon në mes të bisedës dhe mund të dëgjohet Minaj teksa pyet: “Më trego përsëri”.

Zyrtari thotë: “Oficeri i policisë më tha se duhet të shkarkojmë të gjitha bagazhet dhe të kontrollojmë gjithçka.” Zyrtari kërkon falje për shqetësimin, duke bërë që Minaj të pyesë pse policia nuk e kontrolloi bagazhin e saj përpara se të ngarkohej në avion. Zyrtari thotë se ishte një kontroll “i rastësishëm”, megjithëse ai gjithashtu thotë se u nxit pasi oficeri i policisë tha se Minaj e filmoi atë.

“Ai më pyeti a kam ndonjë gjë tjetër në ato çantat dhe unë i thashë jo,” thotë Minaj, megjithëse është e paqartë se çfarë do të thotë ajo duke pasur “gjë tjetër”. Reperja shtoi: “Më morën çantat dhe i morën në avion”.

Por në videon e kapur nga sesioni i Nicki në Instagram Live (dhe i shpërndarë në X), reperja shihet e rrethuar nga oficerët e policisë teksa i thuhet se është e arrestuar, gjë që detyroi koncertin e së shtunës në Manchester, Angli në Co-Op Live të anulohej. Policia në Amsterdam tha më vonë gjatë ditës se artistja u lirua nga paraburgimi./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *