• |
ide | kryesore

Gjykata e Lartë lë në fuqi vendimin për Izet Haxhinë, dënohet me 21 vite burg

Arkiva, Lajme, Të fundit
Izet


Gjykata e Lartë vendosi të mos pranojë rekursin e Izet Haxhisë, ish-truprojës së ish-kryeministrit Sali Berisha.

Kjo nënkupton se ndaj tij mbetet në fuqi dënimi me 21 vite burgim për vrasjen e ish-deputetit demokrat Azem Hajdari në shtator 1998.

Izet Haxhia u arrestua në Turqi dhe ndonëse fitoi statusin e azilantit, vendosi të kthehej në Shqipëri, ku u rihap nga e para procesi.

Pas rigjykimit të çështjes, ai u gjet fajtor dhe u dënua për vrasjen e Hajdarit.


8 Comments

  1. Duhet të gjenden organizatorët e vërtetë të vrasjes së Azemit. Dhe ata janë ish sigurimi shtetit, sot pjesë e PS.

  2. Joooooo. Nuk ka mundesi qe e lane ne fuqi denimin. Edhe tani qe eshte komunizmi ne pushtet nuk e nxoren nga biruca?

    1. E saktë, atëherë atë e bënë për vdekje. Dhe satanikët s’ta harrojnë asnjëherë atë që i ke bërë, për ta hakmarrja është qëllimi madhor i jetës.

  3. e pompun lepirsit e rames kur ishte ne Turqi , baze -beqiri-balla e shume ndytsina po e shfrytzun per te fole brockulla e sic i thonin si papagal dhe e hodhen si leter higjenik ne kosh , ndysinen .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *