• |
ide | kryesore

Nicki Minaj flet pas arrestimit në Amsterdam: Donin të më dëmtonin

Paparazzi, Slider


Nicki Minaj ka ndarë një përditësim pas arrestimit të saj në Amsterdam gjatë fundjavës.

Vetëm disa orë pasi këngëtarja e “Super Bass” u kap në aeroportin Schiphol të Amsterdamit, ajo shkoi në X (ish-Twitter) për të dhënë anën e saj të historisë dhe për t’u kërkuar falje fansave. Në postimin e saj, Minaj pohoi se kishte ende shpresa për të arritur në Angli në kohë për të performuar për fansat në arenën Co-Op Live. Ajo thotë se këto shpresa u prishën, megjithatë, pasi avioni i saj dyshohet se u ndalua për 20 minuta pasi ajo hipi.

Minaj shtoi, “Kështu që ata ia dolën mbanë në planin e tyre për të mos më lënë të dilja në atë skenë. Unë ia dola t’i regjistroja dhe të postoja gjithçka në kohë reale. Unë kam shumë prova. Tani çdo gjë e kanë në dorë avokatët dhe Zoti.”

Reperja ndau disa nga ato prova të supozuara video në faqet e saj në mediat sociale të shtunën, kur ajo hyri në Instagram Live ndërsa iu kërkua të hypte në një furgon për të shkuar në komisariat pasi ishte “e arrestuar”.

Më vonë ajo dyfishoi pohimin e saj se situata ishte një përpjekje për ta “sabotuar” atë, duke shkruar në një mesazh tjetër: ” Ata e bënë gjithë këtë gjë që unë të vonohesha  në shfaqje dhe ata të mund të shkruanin negativisht për mua. Xhelozia është një sëmundje.”

 

Në një tjetër postim artistja u shpreh, “Unë e urrej përfshirjen tuaj në çdo gjë që nuk është vetëm për qëllime argëtimi. Ju lutemi pranoni faljet e mia më të thella dhe më të sinqerta”./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *