• |
ide | kryesore

Rezoluta anti-korrupsion/ Meta sulmon dhe PS-në, dhe drejtësinë

Arkiva, Lajme, Të fundit
Ilir Meta


Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me pr.rezolutën antikorrupsion që u votua sot (27 maj) me 76 vota pro. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Meta thotë se kjo rezolutë “është një poshtërim ndaj të ashtuquajturës reformë në drejtësi që punon vetëm me regji”.

Ilir Meta thekson se “çdo veprim i drejtësisë të re ka qenë shumë i vonuar, selektiv dhe vetëm si presion i denoncimeve të forta dhe konkrete të opozitës”.

“Ramaforma i ka vendosur nën kontroll absolut institucionet e drejtësisë duke i kthyer në shtojca të mazhorancës aktuale që veprojnë vetëm me regji për të garantuar pandëshkueshmërinë e Edi Ramës përgjegjësit dhe përfituesit të korrupsionit të përbindshëm shtetëror.

Rezoluta është një tjetër poshtërim i tij ndaj të ashtuquajturës reformë në drejtësi që punon vetëm me diktat dhe regji.

Çdo veprim i drejtësisë të re ka qenë shumë i vonuar, selektiv dhe vetëm si presion i denoncimeve të forta dhe konkrete të opozitës”, shkruan Ilir Meta.


2 Comments

  1. “Non grata” për Berishën zbulon operacionin sekret të Britanisë, lidhja mes bosëve shqiptarë të krimit dhe politikës. Nuk ka lidhje me Daktorrin.
    Daku eshte patriot, AY Vetem bashkepunon me intelektuale si sali lusha, agron kuliçi, sudja, gjallica, tritan shehu, çiljeta, flamur noka, edi paloka!
    Padyshim..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *