• |
ide | kryesore

Ashton Kutcher përballet me kritika pas komentit për AI

Paparazzi, Slider


Ashton Kutcher miratoi së fundmi inteligjencën artificiale si një mjet inovativ – dhe më të lirë – për krijimin e filmave.

Gjatë një bisede me ish-CEO të Google, Eric Schmidt në Los Angeles, Kutcher foli për Sora, mjeti gjenerues i videove të OpenAI, raportoi Variety.

Unë kam një version beta të tij dhe është shumë i mahnitshëm,” tha Kutcher.

Ju mund të krijoni çdo pamje që dëshironi. Mund të krijoni video të mira 10, 15 sekonda që duken shumë reale. Në fakt, ka pamje në të që do të thosha se mund t’i përdorni lehtësisht në një film të  ose në një shfaqje televizive.

Aktori vijoi , “Pse do të dilnit dhe do të xhironit një pamje të një shtëpie për një shfaqje televizive, kur thjesht mund të krijonit pamjen  për 100 dollarë?”

“Të dilni dhe të filmoni do t’ju kushtonte mijëra dollarë. Skenat e aksionit duke u hedhur nga një ndërtesë tani mund t’i  bësh me AI.”

Përdoruesit në X reaguan ndaj komentit të tij. “Djaloshi që nuk ka qenë kurrë në një film të mirë gjatë gjithë karrierës së tij 25-vjeçar. ,” u shpreh përdoruesi  @adamjohnsonCHI. @TheyCallMeDaymz tha, “Si konsumatorë dhe krijues filmash, ne duhet t’i refuzojmë këto mbeturina.”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *