• |
ide | kryesore

Shpërthim eksplozivi në rrugën “Myslym Shyri” në Tiranë

Arkiva, Lajme, Të fundit
shpërthim


Një shpërthim është raportuar pak minuta më parë pranë Drejtorisë Vendore të Policisë së Tiranës në zonën e njohur si “Ish-Ekspozita”. Në sallën operative ka pasur një telefonatë për dëgjimin e një shpërthimi. Policia thotë se e ka zbuluar vendin ku ka ndodhur ngjarja dhe se nuk kaparosna të lënduar. Shpërthimi thuhet se mund të ketë ndodhur në gropën e një pallati në ndërtim.

“Rreth orës 22:10, në rrugën “Myslym Shyri”, ngjitur me fushat e tenisit, në një kantier në ndërtim, është dëgjuar një shpërthim, i ngjashëm me lëndët plasëse ose lëndët piroteknike. Si pasojë nuk ka dëme materiale dhe as të lënduar. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vazhdon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes” – thuhet në njoftimin e policisë. ©LAPSI.al

Lajmi po përditësohet…


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *