• |
ide | kryesore

Berluskoni filmohet fshehtas ne azil

Arkiva, Syri i Lapsit
Berlusconi.jpg

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berluskoni është filmuar duke kryer dënimin e dhënë nga Gjykata e Milanos pak javë më parë. Nga pamjet e filmuara nga një gazetar i “La Repubblica”, Berluskoni shihet duke pirë kafe dhe ujë me një doktorësh të institutit. 


Berluskoni u dënua fillimisht me 4 vite burg për evzion fiskal, por dënimi u kthye në shërbim 1-vjeçar për komunitetin për shkak të moshës së tij. Berluskoni është i dënuar të punojë 4 orë në javë në azil, duke ndihmuar të moshuarit me sklerozë.


Kthehu