• |
ide | kryesore

Kërcënimi i ish-gruas së De Rosit: I jap një shqiptari 10 mijë € dhe të vras

Arkiva, Paparazzi
gruja.jpg

Ish-bashkëshortja e lojtarit të Romës, Daniele De Rossi është në arrest shtëpie pasi akuzohet për pengmarrjen e një biznesmeni dhe torturimin e tij. Gjykatësi i cili po heton Tamara Pisnoli-n, thotë se ajo ka personalitet narcisteje dhe përpiqet të mbizotërojë dhe manipulojë të tjerët për interesat e saj. Ngjarja ka si shkak 85 mijë euro, të cilat Pinsoli ia ka dhënë biznesmenit për t’i investuar dhe më pas ka kërkuar që t’i kthejë 150 mijë euro. "Il Messaggero" shkruan se biznesmeni ka refuzuar të kthejë paratë, por Pisnoli e ka kërcënuar me këto fjalë: “Ti e di që të vras. Paguaj një shqiptar dhe të vret! Mjafton t’i jap 10 mijë euro!" Por, 31-vjeçarja në polici ka deklaruar se kjo ishte një batutë dhe provokim, dhe nuk ishte kërcënim për jetën. 31-vjeçarja Pisnoli ishte e martuar me De Rossi-n në vitet 2006-2009. Çifti ka dhe një vajzë të quajtur Gaia. Pas divorcit, De Rossi u martua sërish me Sarah Felberbaum. Fotoja e Tamara Pisnoli në makinën e policisë dhe pranga në duar ka bërë xhiro në internet.Kthehu