• |
ide | kryesore

Spaanjë-Itali, këto janë formcacionet zyrtare

I pakategorizuar
italy-spain-large_transqVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8-780x439.jpg
Pak minuta na ndajnë takimi mes Spanjës dhe Italisë në Euro 2016.
 
Tashmë formacionet janë publikuar dhe të dy përfaqësueset kanë futur lojtarët më të mirë në fushë.
 
Formacioni i Spanjës: De Gea; Juanfran, Pique, Ramos, Alba; Busquets; Silva, Fabregas, Iniesta, Nolito; Morata.
 
Formacioni i Italisë: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Florenzi, Parolo, De Rossi, Giaccherini, De Sciglio; Eder, Pelle.


Kthehu