• |
ide | kryesore

Shkëlzen Gashi merr këpucën e artë te Colorado

Arkiva, Sport
gashi.jpg

Sulmuesi i Kombëtares Shkëlzen Gashi ka shkëlqyer në edicionin e parë në skuadrën e tij Colorado Rapids.


Gashi për paraqitjet e tij të mira, ka marrë edhe dy çmimet kryesore, pasi ka fituar ‘Këpucën e Artë’ dhe është shpallur ‘Lojtari më i mirë i vitit nga tifozët’, pas nëntë golave dhe tre asisteve.


“Wow. Jam shumë krenar. Këpuca e Artë dhe i pëlqyeri i tifozëve në vitin e parë me Rapids. Ju faleminderit të gjithëve për përkrahjen”, ka shkruar Gashi në Facebook