• |
ide | kryesore

Goli i mrekullueshëm i Gashit, shpallet më i miri i vitit në MLS (Video)

Arkiva, Sport
shkelzen-gashi-colorado-rapids-mls-092416jpg_1mafvdfdffvhn1hohfqn5dg8cg-780x439.jpg
Vendimi për ta vazhduar karrierën në SHBA ka qenë më i miri si duket për Shkëlzen Gashin.
 
Sulmuesi shqiptar ka shkëlqyer këtë edicion me Colorado Rapids, duke shënuar edhe gola të mrekullueshëm.
 
E njëri nga golat e Gashit këtë edicion me Coloradon është shpallur si më i miri i vitit në SHBA.
 
Ishte ndeshja e 25 shtatorit kur Gashi shënoi një gol të jashtëzakonshëm ndaj Vancouver në fitoren 1-2 të Rapids.
 
Gashi ka triumfuar në këtë garë përballë Jack Herrison me diferencë të madhe të votave ku 77% ishin për shqiptarin dhe 33% për kundërshtarin e tij. /Telegrafi/


Kthehu